Krzysztof Głowacki powalczy o pas WBC wagi junior ciężkiej - donosi Onet, powołując się na tweeta opublikowanego przez Dana Rafaela, dziennikarza specjalizującego się w boksie. Według jego informacji, Polak ma skrzyżować rękawice z Łotyszem Mairisem Briedisem, a walka planowana jest 15 czerwca w Rydze.

Jak zaznacza Onet, Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO) miałby ponownie dostać szansę walki o pas mistrza świata po trzech latach.

Stawką zaplanowanego na 15 czerwca starcia w Rydze będzie wakujący pas WBC, który do niedawna należał do Ołeksandra Usyka. Ukraiński bokser był niekwestionowanym czempionem kategorii junior ciężkiej: wywalczył wszystkie tytuły najważniejszych organizacji - WBA, WBO, WBC i IBF. Ogłosił jednak, że zamierza spróbować swoich sił w wyższej kategorii wagowej.

Odchodzącemu mistrzowi - jak pisze Onet - organizacja WBC nadała tytuł "mistrz w zawieszeniu". Oznacza to, że w przypadku, gdyby Usyk chciał powrócić do kategorii junior ciężkiej, będzie miał pierwszeństwo w walce o pas.