Typowany w rankingach na najlepszego boksera na świecie bez podziału na kategorie wagowe Amerykanin Floyd Mayweather Jr. pokonał w Las Vegas jednogłośnie na punkty Argentyńczyka Marcosa Maidanę. To był rewanż za majową walkę, którą również wygrał Mayweather Jr.

Sędziowie punktowali 116:111, 116:111, 115:112 na korzyść pięściarza ze Stanów Zjednoczonych. Obronił on tytuły mistrza świata w wagach półśredniej (WBA, WBC) i junior średniej (WBC).

37-letni Mayweather Jr. jest niepokonany na zawodowych ringach. Triumfował w 47 pojedynkach. Pięć lat młodszy Maidana ma na koncie 35 zwycięstw i pięć przegranych.

Rewanż nie był już tak gorący jak majowa potyczka w tej samej hali MGM Grand. Wtedy werdykt nie był jednogłośny. Tym razem kolorytu potyczce dodał argentyński zawodnik, który w ósmej rundzie... ugryzł rywala w rękawicę. Tak mnie ugryzł, że aż ręka mi zdrętwiała. Po tym zdarzeniu nie mogłem normalnie boksować lewą ręką - powiedział Mayweather Jr.

Według mediów z USA, za walkę Mayweather Jr. zarobił 32 miliony dolarów, Maidana dziesięć razy mniej. Amerykański bokser już wcześniej zapowiedział, że stoczy jeszcze dwa pojedynki i zakończy karierę.

Marzeniem bokserskiego świata jest jego konfrontacja ze słynnym Filipińczykiem Mannym Pacquiao. 

Skuteczny jak Mayweather

Mayweather Jr. zadał 326 ciosów, z których 166 doszło celu (skuteczność 51 proc.), natomiast Maidana wypadł dużo gorzej - 572/128 (22 proc.). Jeśli chodzi o tzw. mocne uderzenia, Mayweather Jr. wyprowadził ich 177 (celne 102), z kolei przeciwnik 335 (87). Amerykanin miał lepsze statystyki też w ciosach przednią ręką - 64 skutecznych ze 149, a Maidana 41 z 237.