Przedłużony weekend tuż tuż, dlatego warto się do niego przygotować. Są tacy, dla których zacznie się już jutro, a skończy we wtorek - w dzień Wszystkich Świętych. W te dni na drogach będzie panował wzmożony ruch, dlatego o stłuczkę nietrudno. Reporter RMF FM Krzysztof Kot podpowiada, co należy zrobić w takiej sytuacji.

Na kartoniku polisy mamy numer infolinii ubezpieczyciela - warto zadzwonić, zgłosić zdarzenie, opowiedzieć, co się stało i zadać pytanie- czy wzywać policję? Wszystkie rozmowy są nagrywane, więc jeśli konsultant powie nam, że nie wzywać, a potem będzie problem z wypłatą, bo nie mamy policyjnego protokołu, to możemy powołać się na tę rozmowę.

Przed usunięciem samochodów warto zrobić kilka zdjęć - chociażby komórką. Powinniśmy też zebrać dane od świadków zdarzenia. Jeśli są wątpliwości, kto jest sprawcą - trzeba bezwzględnie wezwać policję.

Należy ostrożnie podchodzić do sytuacji, gdy uczestnik kolizji mówi: "Dam pani/panu 300 złotych na naprawę i rozjeżdżamy się". Może się bowiem okazać, że dopiero np. po zdemontowaniu zderzaka widać, że uszkodzenia są dużo poważniejsze. Polisa OC sprawcy jest dla nas bezpieczniejszym rozwiązaniem.