.

Bezpieczny powrót z RMF FM - relacja minuta po minucie

Wtorek, 1 listopada 2011 (12:26)

Przez cały dzień prowadziliśmy dla Was relację "minuta po minucie" z polskich dróg. Współtworzyliście ją także Wy, wysyłając nam informacje i zdjęcia na Gorącą Linię RMF FM.

22:26 Kończymy dzisiejszą relację minuta po minucie. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

22:23 Już bez problemów na krajowej "17" na Lubelszczyźnie. Uważajcie jednak na pieszych, którzy wciąż poruszają po poboczach. Poza tym w niektórych miejscach pojawiła się mgła więc i z widocznością chwilami nie jest najlepiej - ostrzega reporter RMF FM Krzysztof Kot.

21:44 Gorąca Linia: Po wypadku zablokowana jest droga numer 36 w Smolicach koło Krotoszyna.

21:28 Płynny ruch na DK 7 na Warmii i Mazurach. Kierowcy, którzy dopiero wybierają się w trasę powinni jednak uważać na mgły.

21:00 W miejscowości Krzeszyce w Lubuskiem motocyklista zderzył się z samochodem osobowym. Droga krajowa numer 22 jest zablokowana. Na miejscu pracuje policja.

20:44 Pas w kierunku Szczecina na S3 przy węźle Rurka odblokowany po wypadku.

20:30 Spory tłok, ale bez większych utrudnień na śląskich drogach. Tamtejsza policja od rana zanotowała 4 wypadki i ponad 70 kolizji - informuje reporter RMF FM Marcin Buczek.

20:14 Na węźle Rurka na trasie S3 w Zachodniopomorskiem samochód osobowy uderzył w bariery. Zablokowany jest pas w kierunku Szczecina.

19:45 Gorąca Linia: Uwaga na gęste mgły na trasie między Wisłą a Katowicami.

19:28 Reporter RMF FM Grzegorz Hatylak: Pod główną bramę Cmentarza Centralnego w Szczecinie tramwaje i autobusy podjeżdżają średnio co dwie minuty. Ogromne korki na Alei Bohaterów Warszawy i Alei Piastów. Zatykają się też ulice na drugim końcu nekropolii - rondo Gierosa i dochodzące do niego Derdowskiego, Ku Słońcu i Europejska.

19:11 Ruch na Zakopiance płynny. Wolniej jedzie się tylko przez Poronin - informuje reporter RMF FM Maciej Pałahicki.

18:59 Gorąca Linia: Korek na "7" za Nowym Dworem w kierunku Gdańska.

18:49 Omijajcie Rondo Mogilskie w Krakowie - radzi reporter RMF FM Maciej Grzyb. W korku stoją tam ci, którzy odwiedzili cmentarz Rakowicki. Tłoczno również wokół nekropolii w Grębałowie i Batowicach.

18:30 Zator przy cmentarzu komunalnym w Toruniu na wylocie na Gdańsk przy krajowej "1".

18:20 Wstrzymany ruch tramwajów w okolicach cmentarza Bródnowskiego w Warszawie.

17:50 Zakorkowany wjazd do Lublina. Na DK 17 potrzebne kilkanaście kilometrów cierpliwości.

17:25 Korek w Jastkowie na Lubelszczyźnie na drodze krajowej numer 17 w stronę Warszawy. Ruchem na miejscu kieruje Żandarmeria Wojskowa - informuje Krzysztof Kot. Z każdą chwilą jest ciaśniej - w kierunku stolicy z Lublina wyjeżdża coraz więcej samochodów.

17:07 Cierpliwością muszą wykazać się kierowcy, którzy wjeżdżają do Krakowa krajową "7". Z Waszych informacji, które dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM, wynika, że korek zaczyna się już 25 kilometrów przed miastem.

16:41 Coraz większy ruch na drogach wyjazdowych z Łodzi - informuje Agnieszka Wyderka. Gęsto robi się na wylotówkach w stronę Warszawy i Łowicza. Najbardziej obciążona jest droga na Śląsk.

16:22 Wzmaga się ruch na dolnośląskim odcinku autostrady A4 - zarówno w kierunku Katowic, jak i zachodniej granicy. To informacje od reporterki RMF FM Barbary Zielińskiej.

15:40 Tłok przy poznańskich cmentarzach. Na trasach w Wielkopolsce nie ma problemów. Kierowcy cieszą się idealną pogodą - donosi Adam Górczewski.

15:30 Coraz więcej samochodów na śląskich drogach - informuje reporter RMF FM Marcin Buczek.

15:20 W Warszawie wznowiono już ruch Aleją Krakowską w rejonie ulicy Siedemnastego Stycznia. Ulice zamknięto ze względów bezpieczeństwa - w związku z awaryjnym lądowaniem Boeinga 767 na Okęciu.

12:25 Pijany drogowiec usiłował kierować ruchem samochodów w Zabrzu na Śląsku. Miał 2,5 promila alkoholu we krwi - informuje reporter RMF FM Marcin Buczek. PRZECZYTAJ CAŁĄ WIADOMOŚĆ

11:46 Dzięki uprzejmości serwisu swidnica24.pl publikujemy zdjęcie z miejsca wypadku w Świdnicy. ZOBACZ

11:30 Dojazd do łódzkiego cmentarza Na Dołach krajową 14 i 72 dość łatwy. Korek tworzy się dopiero przy samej nekropolii. Lepiej szukać miejsc parkingowych dalej od cmentarza. Zobacz film Michała Dukaczewskiego:

11:28 Dzięki uprzejmości redakcji "Tygodnika Podhalańskiego" publikujemy zdjęcie z Rabki, gdzie samochód osobowy wbił się w ścianę stacji kolejowej. W budynku zrobił się ogromny wyłom. Młody 20-letni kierowca, mimo reanimacji, zmarł.

11:19 Groźny wypadek w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Na ulicy Pionierów kobieta kierująca osobowym fordem z niewiadomych na razie przyczyn nie zapanowała nad pojazdem, wjechała na chodnik i potrąciła cztery osoby - informuje reporterka RMF FM Barbara Zielińska.


Pokaż Bezpieczny Powrót 2011 na większej mapie

10:43 Koniec utrudnień w ruchu na skrzyżowaniu DK nr 61 z DK nr 64 w m. Piątnica.

10:37 Po interwencji RMF FM ruszył serwis dla kierowców GDDKiA.

10:18 Witryna może być tymczasowo niedostępna lub obciążona" - taki komunikat pojawia się na internetowej stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Odświeżenie nic nie daje. Nie działa także serwis drogowy dla kierowców, przygotowany przez dyrekcję. Jak ustalił nasz dziennikarz Piotr Glinkowski, to nie żadna awaria, a planowa modernizacja systemu. PRZECZYTAJ CAŁĄ WIADOMOŚĆ

10:03 Od piątku do poniedziałku na polskich drogach doszło do 387 wypadków, w których zginęło 47 osób, 476 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali też 1766 pijanych kierowców. PRZECZYTAJ CAŁĄ WIADOMOŚĆ

10:00 Ku przestrodze zdjęcia, które dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM od Pawła Graba z Małopolski. W Starej Wsi doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. Pojazd marki Deawoo Lanos, w niewyjaśnionych okolicznościach zjechał z drogi po czym ściął przydrożny słup linii wysokiego napięcia. Do zdarzenia doszło (w poniedziałek - przyp. red.) około godz. 21.30. Samochodem jadącym od strony Limanowej podróżowali dwaj mężczyźni. Zaraz po wypadku, zostali oni przetransportowani do limanowskiego szpitala. Z posiadanych przez nas informacji wynika że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. - Dwaj kierowcy podróżowali pod wpływem alkoholu. W skutek wypadku, uszkodzony został słup linii wysokiego napięcia przez co kilka gospodarstw domowych zostało odciętych od prądu - mówi starszy aspirant Tomasz Duda z PPSP Limanowa.

9:55 Na Gorącą Linię RMF FM napisał Janusz: Szprotawa jest 17-tysięcznym miastem. Skandalicznym jest fakt, że przy cmentarzu, znajdującym się w najbardziej ruchliwym miejscu Szprotawy nie ma ani jednego przejścia dla pieszych!!!. ( ba, nie ma nawet tablicy informującej o lokalizacji miejskiego cmentarza ). Ludzie lawirują między samochodami .Są to ogromne utrudnienia dla kierujących i pieszych. Jest to od wczoraj najniebezpieczniejsze miejsce na terenie miasta. I tak jest co roku. Proszę w imieniu mieszkańców Szprotawy: zróbcie coś z tym, w ramach akcji znicz. Poza tym w Szprotawie nie mamy ani jednej sygnalizacji świetlnej, ani jednego ronda ! Ale za to mamy kuriozalne rozwiązania komunikacyjne - bardzo niebezpieczne skrzyżowania, na których dochodzi do licznych wypadków. Kierowcy, uważajcie w szczególny sposób podczas przejazdu przez Szprotawę !!! Istniejące tu rozwiązania komunikacyjne przypominają średniowiecze !!! To miasto zapomniane jest przez drogówkę.

9:50 Tymczasem strona internetowa GDDKiA nie działa.

9:20 Dobre informacje od śląskiego reportera RMF FM Marcina Buczka. W całym województwie od północy doszło tylko do siedmiu kolizji. Ruch na razie jest umiarkowany, choć z pewnością z każdą godziną będzie narastał.

8:55 Blokowanie lewego pasa, przejeżdżanie na "późnym żółtym" czy nieustępowanie pierwszeństwa pieszym - to grzechy wielu polskich kierowców. Z kulturą jazdy na naszych drogach wciąż nie jest najlepiej. A jak to wygląda za granicą? TUTAJ PRZECZYTASZ RELACJE KORESPONDENTÓW RMF FM.

7:40 Śmiertelny wypadek w Rabce Zdroju - informuje reporter RMF FM MAciej Pałahicki. 20-letni kierowca jechała z tak szybko, że - jak mówią policjanci - dosłownie przeleciał w powietrzu nad rondem w centrum miasta i wbił się samochodem w budynek pobliskiej stacji kolejowej. CZYTAJ WIĘCEJ O WYPADKU

Serwis drogowy - 07:30

7:32 Gorąca Linia RMF FM: Mglisto na południu Polski. Jak ostrzega Marek na trasie Czestochowa-Wieluń biało - widoczność niewielka. Tak wyglądała droga przed godz. 7 w miejscowości Jaworzno na Opolszczyznie.

7:21 Zablokowana krajowa "jedynka" w miejscowości Topola Królewska na odcinku Łęczyca-Włocławek. Do rowu wpadł samochód ciężarowy. Policja kieruje ruchem. Utrudnienia maja trwać około godziny.

7:00 Przypominamy. 1 listopada od 8.00 do 22.00 obowiązuje zakaz poruszania się pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.

6:40 - Uwaga na mokre drogi w Wielkopolsce - ostrzega reporter RMF FM Adam Górczewski. W Poznaniu od godziny 5 obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Wjeżdżając od strony Wrocławia i Warszawy traficie na ograniczenia prędkości. Na wjeździe od strony Gdańska obowiązuje objazd. TU ZNAJDZIESZ PROGNOZĘ POGODY NA NAJBLIŻSZE DNI

Serwis drogowy - 06:30

6:30 - Dzień Dobry! Rozpoczynamy relację minuta po minucie. Będziemy z Wami do późnego wieczora.

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.
Radio Muzyka Fakty