"Witryna może być tymczasowo niedostępna lub obciążona" - taki komunikat pojawia się na internetowej stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Odświeżenie nic nie daje. Nie działa także serwis drogowy dla kierowców, przygotowany przez dyrekcję. Jak ustalił nasz dziennikarz Piotr Glinkowski, to nie żadna awaria, a planowa modernizacja systemu.

Niestety telefon Urszuli Nelken, rzecznik Dyrekcji niestety milczał cały poranek. Dyżurny, z którym rozmawiał nasz reporter, nie potrafił zbyt wiele powiedzieć. Prace modernizacyjne. Co dokładnie, nie wiem. Jak to wygląda, wiedzą informatycy.

Jak jednak zapewnia, wszelkie bieżące informacje można uzyskać, dzwoniąc pod numer 22 375 86 95.

Rozumiemy, że prace modernizacyjne były na tyle istotne i niezbędne, że Generalna Dyrekcja musiała 1 listopada, czyli w dniu, gdy jesteśmy w podróży i ważna jest dla nas każda informacja o utrudnieniach w ruchu, w pełni świadomie wyłączyć serwis i pozbawić kierowców najnowszych informacji z polskich dróg.

Strona ma być dostępna późnym popołudniem.

Skoro na Generalną Dyrekcję nie możecie liczyć zapraszam na nasze strony. Tam znajdziecie najświeższe informacje drogowe. TUTAJ ZNAJDZIESZ RELACJĘ Z DRÓG MINUTA PO MINUCIE