Ponad 150 wadiów zostało wpłaconych przed aukcją samochodów należących do spółki Amber Gold. Wpłacenie wadium w wysokości 10 tysięcy złotych na jeden pojazd jest warunkiem przystąpienia do rozpoczynającej się w poniedziałek licytacji pojazdów po spółce.

Na sprzedaż zostaną wystawione 134 ze 146 samochodów o wartości ponad 7,2 milionów złotych zabezpieczonych przez syndyka. Pojazdy osobowe, dostawcze i autobusy będą sprzedawane od poniedziałku do środy.

Syndyk masy upadłościowej Amber Gold Józef Dębiński ocenił, że liczba wpłaconych wadiów dobrze rokuje aukcji. Wadia wpłynęły z całego kraju.

Do wyboru, do koloru...

Ceny wywoławcze pojazdów określone przez rzeczoznawców wynoszą od 17,1 tys. zł (renault clio) do 226 tys. zł (BMW X5). Wśród pojazdów wystawionych na licytację są też cztery autobusy marki Mercedes, których cena wywoławcza wynosi od 100 tys. do 137 tys. zł. Poza autobusami, pozostałe auta są z bieżącego i z ubiegłego roku.

Wśród pojazdów Amber Gold są MINI: cooper i one, renault: clio, fluence, kangoo i megane oraz volkswagen: golf VI, jetta i passat.

Będą kolejne aukcje

7 grudnia zostaną otwarte oferty na zakup pakietów telefonów, iPodów i modemów (w każdym z ośmiu pakietów jest od 4 do 148 sztuk urządzeń) należących do spółki. Syndyk zabezpieczył nowe i używane urządzenia o wartości ponad 200 tys. zł. Oferty do 6 grudnia mogą składać osoby fizyczne i firmy.

Syndyk ocenia, że na początku przyszłego roku można się spodziewać wystawienia na sprzedaż sprzętu biurowego po Amber Gold. Zabezpieczono m.in. komputery, drukarki, kserokopiarki i sprzęt rtv o szacunkowej wartości ok. 4-5 mln zł.

Według sprawozdań syndyka złożonych w sądzie szacunkowa wartość majątku spółki wynosi ok. 112 mln zł (w skład majątku wchodzi m.in. 11 nieruchomości, auta, sprzęt IT, meble oraz kruszce i pieniądze zabezpieczone przez prokuraturę). Pod koniec września gdański sąd poinformował, że łączna liczba wierzycieli Amber Gold wynosi co najmniej 15 tys., a wartość wymagalnych zobowiązań to ok. 700 mln zł.