RMF FM świętuje dzisiaj 25. urodziny! Dokładnie ćwierć wieku temu - 15 stycznia 1990 roku - rozpoczęliśmy nadawanie. Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu przygotowaliśmy dla Was wiele niespodzianek - słuchajcie nas, bądźcie z nami na RMF 24 i Facebooku!

W tym szczególnym dla RMF FM dniu oddamy antenę naszym Słuchaczom, którzy towarzyszą nam wiernie już od 25 lat. Mieszkańcy najróżniejszych zakątków Polski będą mogli opowiedzieć do mikrofonu, co ważnego wydarzyło się w ich życiu w ostatnim ćwierćwieczu. Reporterzy RMF FM pojawią się we wszystkich województwach, a wypowiedzi Słuchaczy, których spotkają na swojej drodze, będą emitowane na naszej antenie przez cały dzień.

Od wczesnego ranka reporterzy Faktów RMF FM i dziennikarze porannego pasma gościć będą również w kilku szpitalach położniczych: klinice położniczej Ujastek w Krakowie, w szpitalach w Szczecinie i Łodzi, placówkach na Śląsku i w Warszawie. Wszystkie urodzone dzisiaj maluchy dostaną od nas jubileuszową wyprawkę, zawierającą m.in. kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, rożek, maskotki, zabawki do kąpieli i inne akcesoria.

Na RMF 24 opublikowane zostanie natomiast interaktywne logo RMF FM stworzone ze zdjęć nadesłanych przez naszych Słuchaczy i Internautów. Jeśli przesłaliście nam swoją fotografię, została ona zaakceptowana i pojawiła się na specjalnej platformie - z pewnością ją tu odnajdziecie!

Od godziny 18 na antenie RMF FM trwać będzie urodzinowa zabawa.

Między 18 a 20 duet Darek Maciborek i Marcin Jędrych przedstawi wyjątkowe nagranie z winylowej płyty i przekaże Słuchaczom specjalnie urodzinowe życzenia od legendarnych  gwiazd światowej sceny muzycznej - m.in. od zespołu Scorpions i Davida Paicha z zespołu Toto. Właśnie ich piosenka "Africa" była pierwszą, jaka rozbrzmiała na antenie RMF FM 25 lat temu! Prowadzący przedstawią także wyniki prowadzonych na całym świecie poszukiwań osób o nazwisku... RMFFM.

O godzinie 20 trio w składzie: Robert Karpowicz, Kamil Baleja i Jacek Tomkowicz rozkręci natomiast szaloną urodzinową imprezę w rytm muzyki wybranej przez naszych Słuchaczy.

25 lat historii... w telegraficznym skrócie


15 stycznia 1990 roku w Krakowie zaczęło nadawać Radio Małopolska FUN, stworzone przez Krakowską Fundację Komunikacji Społecznej - pierwszą niezależną organizację medialną w Polsce.

Oprócz prezesa Stanisława Tyczyńskiego (działacza struktur podziemnych "Solidarności" i współtwórcy podziemnego "Radia Solidarność") w zarządzie Fundacji znaleźli się m.in.: Aleksandra Zieleniewska (była dziennikarka podziemnego "Radia Solidarność"), Edward Nowak (działacz "Solidarności", poseł na Sejm X kadencji), Stanisław Handzlik (jeden z liderów podziemnej "Solidarności" w Hucie im. Lenina, później poseł Sejmu I kadencji i wieloletni radny miasta Krakowa) oraz Krzysztof Kozłowski (wieloletni zastępca redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego", minister spraw wewnętrznych w pierwszym niekomunistycznym rządzie RP, senator).

W skład pierwszego zespołu dziennikarzy tworzących nowe radio weszli: Grażyna Bekier, Ewa Stykowska, Edward Miszczak, Tadeusz Sołtys, Stanisław Smółka, Marcin Wrona i Piotr Metz.

Od sierpnia 1990 roku program nadawany był ze studia w forcie pod Kopcem Kościuszki, który do dzisiaj pozostaje siedzibą radia.

W październiku 1990 roku stacja zmieniła nazwę z Radia Małopolska FUN na RMF.

Od roku 2006 właścicielem Grupy RMF jest koncern Bauer Media.

Dziś RMF FM to najbardziej znana i najpopularniejsza rozgłośnia w Polsce, przyciągająca każdego dnia blisko 8,5 miliona Słuchaczy. To także szybkie i wiarygodne źródło informacji, które w rankingu Instytutu Monitorowania Mediów znalazło się w czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów dekady.

Nasza stacja stawia na informację na najwyższym poziomie, rozrywkę i dobrą zabawę. Obok Faktów RMF FM na antenie można usłyszeć m.in. poranny show Wstawaj Szkoda Dnia, Felietony Tomasza Olbratowskiego (ponad 3,7 tysiąca wyemitowanych dotąd odcinków!), liczne kabarety, popołudniowy program Byle do Piątku czy POPlistę - najpopularniejszą w Polsce listę przebojów, która ma już za sobą ponad 3300 notowań!

W konkurach SMS-owych Słuchacze RMF FM wygrali do tej pory ponad 51 milionów złotych!

Nasza stacja od początku swego istnienia specjalizuje się w... rekordach. Dość wspomnieć o 700 tysiącach widzów, którzy pojawili się na naszej imprezie - koncercie zespołu Scorpions - czy najdłuższej w kraju fladze w biało-czerwonych barwach, jaka 2 maja 2014 roku powiewała nad Krakowem.

Zdobywane przez lata doświadczenie zaowocowało powstaniem wielu innych projektów spod znaku RMF. U progu nowego tysiąclecia nadanie rozpoczęła stacja RMF Classic (początkowo jako Opera FM), zaś w 2004 roku wystartowały pierwsze rozgłośnie RMF MAXXX.

W 2007 roku w sieci pojawił się serwis muzyczny RMFon.pl (na początku jako miastomuzyki.pl).

Od 2010 roku najważniejszych, najbardziej aktualnych i najciekawszych informacji dostarcza Wam portal informacyjny RMF24.pl.