Zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości uważają, że gdyby ze Zjednoczonej Prawicy odeszły ugrupowania Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina, to partia Jarosława Kaczyńskiego powinna rządzić samodzielnie: wyborcy PiS nie chcą innych koalicjantów – takie wyniki przynosi sondaż Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".

Pollster przeprowadził badanie w dniach 5-6 czerwca, a więc już po zapowiedziach podpisania przez PiS i Kukiz’15 umowy o współpracy programowej. Porozumienie negocjowane było od miesięcy, a ostatnie spotkanie polityków obu partii w tej sprawie - w którym uczestniczyli Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz - miało miejsce 31 maja.

Od miesięcy również nie ustają tarcia na linii PiS - Porozumienie Jarosława Gowina, głośno jest także o konflikcie premiera Mateusza Morawieckiego i lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

W pierwszych dniach czerwca Pollster zapytał więc wyborców PiS, z kim partia Jarosława Kaczyńskiego powinna wejść w koalicję, gdyby ugrupowania Ziobry i Gowina odeszły ze Zjednoczonej Prawicy.

Jak podaje "Super Express", zdecydowanie największa grupa pytanych - 42 procent - odparła, że z nikim.

21 procent wskazało na Konfederację, 14 procent na PSL, a 12 procent życzyłoby sobie koalicji z Polską 2050 Szymona Hołowni.

Stworzenie przez PiS koalicji z Lewicą poparło 8 procent badanych, zaś z Koalicją Obywatelską - zaledwie 3 procent.

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.