W nocy temperatura spadnie poniżej zera w wielu regionach kraju. Z przymrozkami muszą liczyć się mieszkańcy Pomorza, z wyjątkiem strefy przybrzeżnej, zachodu Warmii i Mazur, Wielkopolski, woj. lubuskiego, kujawsko-pomorskiego oraz powiatów na południu Małopolski i Podkarpacia.

Po pochmurnym i deszczowym dniu w nocy zacznie się rozpogadzać.

W nocy na zachodzie już zacznie się trochę rozpogadzać, opady będą głównie na wschodzie. Na południowym wschodzie początkowo mogą być burze, ale powinny być nieco słabsze - mówi synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak.

Temperatura najbliższej nocy będzie się wahać między 0-1 st. Celsjusza na zachodzie i północy kraju do 3-4 stopni na południu kraju i na wybrzeżu. Miejscami przy gruncie - głównie na zachodzie - temperatura może spaść poniżej zera, stąd ostrzeżenie IMGW o przymrozkach. Alert obowiazuje do sobotniego ranka.

Na północy kraju nie można wykluczyć opadów deszczu ze śniegiem. Ten deszcz ze śniegiem wystąpi tez na obszarach podgórskich - tutaj myślę głównie o Podhalu. A wysoko w Tatrach możliwe są opady śniegu
- dodaje synoptyk.