W nocy w całym kraju zachmurzenie będzie duże. Miejscami spadnie śnieg, najwięcej opadów prognozowanych jest na zachodzie i w górach. Na południu Polski termometry mogą pokazać nawet -17 stopni. Dla części regionów Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym mrozem.

W nocy w całym kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami wystąpią przelotne opady śniegu. Na zachodzie i w Sudetach opady będą miały większe natężenie, do 6 cm. Wiatr słaby i umiarkowany, silniejszy na południu i zachodzie okresami porywisty, południowy.

Temperatura minimalna od -12 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, -4 na zachodzie, do -1 nad morzem. Na Tatrach termometry mogą wskazać od -17 stopni Celsjusza do -14 stopni Celsjusza.  

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym mrozem dla części powiatów w województwach:

  • małopolskim
  • podkarpackim.

Alerty będą obowiązywały do godziny 6 rano.

Prognoza pogody na czwartek

W czwartek w całym kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z większymi przejaśnieniami. Na północnym zachodzie i w górach miejscami przelotne opady śniegu. Tam może spaść do 7 cm śniegu.

Temperatura maksymalna od -4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, do 1 stopnia na Śląsku i na Wybrzeżu.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południu miejscami porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.

Gdzie pada śnieg?

Jaka jest temperatura?