Legia Warszawa zacznie swoją przygodę z Ligą Mistrzów w pierwszej rundzie eliminacji. Co ważne, ze względu na pandemię i brak terminów, UEFA zdecydowała, że rywalizacja podczas pierwszej rundy odbędzie bez spotkań rewanżowych. Gospodarza wyłoni losowanie.
Mistrz Polski będzie rozstawiony i uniknie takich zespołów jak Celtic Glasgow, Astana, Łudogorec Razgrad, czy Crvena zvezda Belgrad. Z kim może zagrać Legia? Jak podaje Onet, w gronie potencjalnych rywali piłkarzy ze stolicy są mistrzowie Luksemburga (Fola Esch), Szwecji (Djurgardens), Czarnogóry (Budućnost Podgorica), czy Białorusi (Dinamo Brześć). Legia może trafić jednak także na zespoły z Islandii, Armenii, Albanii, Macedonii, czy Malty.
Jeśli Wojskowym uda się awansować, to w drugiej rundzie mogą trafić na zespoły z Mołdawii (Sherfiff Tiraspol), czy Rumunii (CFR Cluj). Możliwa będzie też konfrontacja z mistrzami Bośni i Hercegowiny, Cypru, czy Litwy.
Ewentualny awans Legii spowodowałby, że mistrzowie Polski musieliby przejść jeszcze dwie rundy eliminacyjne, aby zagrać w Lidze Mistrzów. W trzeciej i czwartej fazie potencjalnymi rywalami mogą być tak znane zespoły jak Olympiakos Pireus, Celtic czy Ajax Amsterdam, Red Bull Salzburg.
Losowanie pierwszej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zaplanowano na 9 sierpnia.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Legia Warszawa piłkarskim mistrzem Polski!