Legia Warszawa pokonała Cracovię Kraków 2:0 i zapewniła sobie tytuł piłkarskiego mistrza Polski. Oficjalna koronacja nowych mistrzów kraju odbędzie się po ostatniej, 37. kolejce ekstraklasy.

Legionistom do odzyskania utraconego przed rokiem na rzecz Piasta Gliwice tytułu wystarczyłby remis, jednak od początku grali o zwycięstwo i osiągnęli sporą przewagę.

Mający sporo problemów kadrowych stołeczny zespół już do przerwy prowadził 1:0 po golu w 23. minucie Czecha Tomasa Pekharta. Sędzia Jarosław Przybył czekał chwilę z uznaniem gola, bowiem z powtórek telewizyjnych nie wynikało jednoznacznie, czy został zdobyty w prawidłowy sposób. Ostatecznie jednak sędziowie VAR nie dopatrzyli się spalonego i arbiter główny zaliczył trafienie czeskiego napastnika.

W drugiej połowie, w której na krótko sędzia przerwał grę z powodu zadymienia boiska wskutek odpalenia przez kibiców rac, wynik na 2:0 podwyższył Gruzin Walerian Gwilia.

We wtorek obie drużyny spotkały się w Krakowie w meczu półfinałowym Pucharu Polski. To Cracovia była wówczas lepsza wygrywając 3:0.

Legia Warszawa, która występuje na najwyższym szczeblu nieprzerwanie od 1948 roku, z 14 tytułami zrównała się w klasyfikacji najbardziej utytułowanych polskich klubów z Górnikiem Zabrze i Ruchem Chorzów. Stołeczna ekipa zdecydowanie góruje nad rywalami w liczbie triumfów w Pucharze Polski - ma ich 19.

W związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią koronawirusa trybuny mogą być wypełnione maksymalnie w 25 procentach. W związku z tym sobotni mecz oglądało ok. 7 tysięcy widzów.

Legia Warszawa - Cracovia Kraków 2:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Tomas Pekhart (23-głową), 2:0 Walerian Gwilia (75).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Andre Martins, Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Mateusz Cholewiak. Cracovia Kraków: Florian Loshaj, Mateusz Wdowiak.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Widzowie: ok. 7 tys.

Legia Warszawa: Radosław Cierzniak - Michał Karbownik, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Luis Rocha - Paweł Wszołek, Domagoj Antolic, Walerian Gwilia (90+4. Maciej Rosołek), Andre Martins (10. Bartosz Slisz), Luquinhas (80. Mateusz Cholewiak) - Tomas Pekhart.

Cracovia Kraków: Lukas Hrosso - Cornel Rapa, Michał Helik, Ołeksij Dytiatjew, Kamil Pestka - Sergiu Hanca, Sylwester Lusiusz (58. Ivan Fiolic), Pelle van Amersfoort, Florian Loshaj (73. David Jablonsky), Mateusz Wdowiak (82. Thiago) - Rafael Lopes.