Odnaleziono dowód osobisty 26-latki zaginionej w Poznaniu. Kobieta ostatni raz widziana była w nocy z 22 na 23 listopada na ulicy Mostowej. Tej nocy mogła też przebywać w okolicach przystanku tramwajowego na ulicy Królowej Jadwigi w pobliżu AWF-u. Do dzisiaj nie ma z nią kontaktu.

Kobieta, która znalazła dowód 26-latki, odesłała go od razu w poniedziałek pod adres, jaki znalazła w dokumencie. Dopiero, gdy zobaczyła policyjne komunikaty, zgłosiła się na policję. Dzięki temu teraz więcej już wiadomo, którędy szła zaginiona Ewa Tylman. Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji poinformował, że dowód został znaleziony około godziny piątej rano.

Ostatnie zdjęcia z monitoringu pokazują zaginioną kobietę o godzinie trzeciej na ulicy Mostowej.

Na nagraniu z kamer widać, jak Ewa siedzi na murku obok hotelu Ibis, niedaleko ul. Mostowej. A potem nie ma już żadnych śladów - powiedział "Głosowi Wielkopolskiemu" brat Ewy.

Ona po prostu rozpłynęła się w powietrzu. Raczej nie utonęła, bo nigdzie nie znaleziono ciała. Podejrzewamy, że mogła zostać porwana - stwierdza. Wyklucza, że jego siostra mogła uciec.

Znajomi i rodzina nie wiedzą, czy kobieta przeszła na drugą stronę mostu czy udała się w innym kierunku. Co więcej - jak podkreśla gazeta - nie znają kolegi, z którym Ewa była widziana po raz ostatni. Wiadomo jedynie, że to znajomy z pracy.

Ewa Tylman pochodzi z Konina. Do Poznania przeprowadziła się w zeszłym roku, gdy dostała propozycję pracy.

Rysopis zaginionej:

Wiek 26 lat, wzrost 165 cm, waga ok. 60 kg, szczupłej budowy ciała, włosy ciemne, proste do ramion, uszy przylegające, nos normalny (dołek na koniuszku nosa).

W chwili zaginięcia kobieta ubrana był w szary płaszcz do pasa z kapturem, czarne spodnie jeansowe, czarny sweter, czarne buty na obcasie oraz czarną torebkę z ćwiekami.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań-Nowe Miasto przy ul. Polanka 24 - pod numerem telefonu (61) 841-23-13 lub 61-841-23-11 - czynne całą dobę.

(ug)