Dogaszono pożar centrum handlowego w Tczewie, w woj. pomorskim. Nad ranem zapalił się dach i pierwsze piętro budynku. Ze sklepu ewakuowały się 2 osoby.

Pożar wybuchł w centrum handlowym przy ulicy Wojska Polskiego. W akcji gaśniczej brało udział 16 zastępów straży pożarnej. Pali się cała elewacja, budynek jest okryty blachą, więc grozi zawaleniem, straty będą duże – mówił Zbigniew Rzepka zastępca komendanta straży pożarnej w Tczewie.

Dach budynku pokryty był łatwopalną papą, w centrum handlowym były także podwieszane sufity, które w szybkim tempie trawił ogień.

Pożar nie spowodował jednak zagrożenia dla okolicznych budynków. 

W domu handlowym przebywały 2 osoby, które same ewakuowały się przed przyjazdem strażaków.

Trudno na razie szacować skalę strat, ale są one ogromne. Sama konstrukcja budynku jest stabilna - zawalił się jednak dach najstarszego domu handlowego w Tczewie. 

Wiadomo, że ogień pojawił się na pierwszym piętrze budynku. Jest tam między innymi dyskoteka - strażacy wstępnie przypuszczają, że to właśnie tam mogło być źródło ognia. 

Centrum miasta było całkowicie sparaliżowane. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(dp)