Trudno powstrzymać łzy oglądając wzruszające nagranie tańca Kevina McGuire’a z małą Millie - ostatniego tańca ojca z córką. Millie nie ma jeszcze dwóch lat, jest śmiertelnie chora. Lekarze nie dają jej szans. Tym tańcem Kevin McGuire się z nią żegna.

Na filmie widać kochającego ojca trzymającego w ramionach kruche ciałko chorej córeczki. To ich ostatni, pożegnalny taniec.

Trudno powstrzymać łzy mając świadomość, że dla Millie nie ma ratunku. Urodziła się z uszkodzonym mózgiem i zaburzeniami metabolicznymi kości.

W przyszłym miesiącu ma obchodzić drugie urodziny. Została właśnie umieszczona na oddziale paliatywnym.

Pogodziliśmy się już z myślą, że stracimy Millie, ale nie poddajemy się, chcemy mieć jak najwięcej wypełnionych miłością wspomnień. Kiedyś dotarło do mnie, że nigdy nie zatańczę z moją córką na jej urodzinach, balu maturalnym, czy na weselu - mówi Kevin McGuire.

On, jego żona i dwójka starszych dzieci: 19-letni Tom i 10-letnia Annie od dnia narodzin małej Millie wzięli sobie za cel okazywanie jej każdego dnia całej swojej miłości.

Zawarliśmy wtedy pakt, że Millie będzie zawsze na pierwszym miejscu, a każdy jej dzień będzie wypełniony miłością. Dlatego nie zobaczysz na naszych buziach łez. Mimo swojego krótkiego życia, Millie dała nam wiele szczęścia - dodał ojciec dziewczynki.

 (j.)