Osiem lat więzienia grozi mieszkańcowi Zawiercia, w którego w domu policja znalazła narkotyki. Można z nich było przygotować ponad pół tysiąca porcji amfetaminy i 300 działek marihuany. Ich wartość to ok. 10 tys. złotych.

W mieszkaniu, poza narkotykami, znaleziono także elektroniczną wagę, która służyła do ich porcjowania. 55-latek nie trafił jednak za kratki. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 8 lat więzienia.

Wpadł poznański gang

Ponad 20 kg narkotyków policjanci z Centralnego Biura Śledczego znaleźli natomiast w piątek w Poznaniu. Wpadł jedenastoosobowy gang, na którego czele stał Szymon W., ps. Stalowy. Był poszukiwany listem gończym od 7 lat.

Większość zatrzymanych pochodzi z jednej dzielnicy Poznania - Grunwaldu. Znali się od lat. Tworzyli hermetyczną grupę, która nie dopuszczała do siebie nowych członków. W mieszkaniu, które wykorzystywali wyłącznie jako magazyn, agenci Centralnego Biura Śledczego znaleźli kokainę, amfetaminę i marihuanę, które były popakowane w duże worki i paczki.