Wykłady, prelekcje, eksperymenty - tak w skrócie można opisać Dni Nauki i Sztuki, które już po raz czternasty odbywają się w Olsztynie.

Wykłady, prelekcje, eksperymenty - tak w skrócie można opisać Dni Nauki i Sztuki, które już po raz czternasty odbywają się w Olsztynie.
Olsztyn stawia na naukę z uśmiechem i bez nudy /Piotr Bułakowski /RMF FM

Zdobywanie wiedzy nie musi być ciężkie i nudne. Organizowane już po raz czternasty Dni Nauki i Sztuki w Olsztynie pokazują, że do nauki można podchodzić z uśmiechem. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski przygotował dla dużych i małych kilkaset wykładów, pokazów i eksperymentów niemal z każdej dziedziny nauki.

Do tegorocznej imprezy włączyły się również m.in. Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne oraz Wojewódzki Szpital Dziecięcy.

Takie dni to wstęp do budowania kapitału naukowego na przyszłość. Niektórzy podczas Dni Nauki i Sztuki mają po raz pierwszy styczność z naukowcami. Uczniowie dowiadują się, że to nie są osoby o rozczochranych włosach, często pokiereszowanych przez wybuchy - mówi reporterowi RMF FM Piotrowi Bułakowskiemu profesor Stanisław Czachorowski, który podczas Dni Nauki i Sztuki uczy biologii przez... malowanie. To nie szaleńcy, to sympatyczni ludzie. Może dzięki takim sposobom młode osoby wybiorą naukę - dodaje.

Program imprezy jest niezwykle bogaty i każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Całość jest podzielona na kategorie: "zbadaj medycynę", "zostań humanistą", "odkryj przyrodę", "pokochaj sztukę", "uściślij umysł, "poznaj społeczeństwo", "spotkaj się z ekonomią"... Dzięki temu można w łatwy sposób znaleźć interesujący nas wykład czy pokaz.

14. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki potrwają dzisiaj do wieczora. Sprawdźcie program!

(MN)