Największa internetowa wyszukiwarka postanowiła uczcić 144. rocznicę narodzin dwukrotnej laureatki nagrody Nobla. W tym celu w logo Google wpleciony jest obrazek z jej wizerunkiem.

Google co jakiś czas postanawia uhonorować wydarzenie. Robi to za zwyczaj w podobny sposób - modyfikując swoje logo tak, aby poza charakterystycznym kolorowym napisem "Google" znajdowały się na nim również elementy związane z świętem bądź rocznicą. I tak z okazji wyborów parlamentarnych w Tunezji literki głosowały, a w dniu 200. rocznicy narodzin Franciszka Liszta pojawiały się na tle kompozytora grającego na fortepianie.

Dzisiaj natomiast z okazji 144. rocznicy narodzin na głównej stronie wyszukiwarki pojawia się Maria Skłodowska-Curie. Polska fizyczka i chemiczka na obrazku pojawia się siedząc przy stole laboratoryjnym, trzymając w ręku kolbę z czerwoną substancją.

Maria Skłodowska-Curie urodziła się 7 listopada 1967 roku w Warszawie. W 1891 roku wyjechała do Francji, gdzie zaczęła studia na Sorbonie. Była prekursorką radiochemii. To za badanie promieniotwórczości otrzymała pierwszą nagrodę Nobla w 1903 roku. W 1911 roku dostała kolejną, tym razem za odkrycie dwóch pierwiastków - polonu i radu.