Można już oglądać zwiastun filmu "Sparkle" - ostatniego, w którym zagrała zmarła przed blisko dwoma miesiącami Whitney Houston. To nowa wersja filmu "Błysk" z 1976 roku, przedstawiająca losy trzech sióstr, które zdobyły sławę zakładając zespół muzyczny. Będzie w nim można usłyszeć także ostatnią nagraną przez gwiazdę piosenkę.

Film inspirowany jest historią soulowej grupy The Supremes, działającej w latach 1959 - 1977. W "Sparkle" Whitney Houston wcieliła się w rolę matki młodych wokalistek. Artystka była także producentką filmu, napisała również większość utworów, które trafiły na ścieżkę dźwiękową. Piosenka "Eyes On The Sparrow" to ostatnia, którą gwiazda zdążyła zarejestrować tuż przed śmiercią.

Houston podkreślała wielokrotnie, iż "Błysk" z 1976 roku był jednym z jej ulubionych filmów. Film zadebiutuje na ekranach kin w sierpniu. Polską premierę zaplanowano na 2 listopada. Wystąpiła w nim także gwiazda programu "American Idol" Jordin Sparks.

Houston zadebiutowała na dużym ekranie w 1992 roku u boku Kevina Costnera w filmie "Bodyguard", który odniósł ogromny sukces kasowy. Przebój z filmu "I Will Always Love You" stał się najlepiej zarabiającym kobiecym singlem i jedną z najczęściej kupowanych piosenek w historii. Przez 14 tygodni pozostawał na szczycie Billboardu. Gwiazda wystąpiła także w "Czekając na miłość" i "Żonie pastora".

Zobacz zwiastun filmu:

Houston utonęła w wannie

48-letnia piosenkarka została znaleziona 11 lutego w wannie w łazience hotelowej w Beverly Hills. Zmarła wskutek przypadkowego utonięcia, ale ciągłe zażywanie kokainy i problemy z sercem znacząco przyczyniły się do jej śmierci. Została pochowana osiem dni później na cmentarzu w stanie New Jersey. Spoczęła obok swojego ojca.

Dzień wcześniej w kościele baptystów w Newark odbyła się uroczystość pogrzebowa, która zgromadziła półtora tysiąca ludzi, w tym rodzinę, przyjaciół i współpracowników piosenkarki. W czasie ceremonii przemówienia wygłosili między innymi Kevin Costner, który partnerował Houston w jej debiucie na dużym ekranie - filmie "Bodyguard", a także producent muzyczny Clive Davis, który odkrył talent artystki i kierował jej karierą.