"Ziarno prawdy" w reżyserii Borysa Lankosza to ekranizacja drugiej części bestsellerowej trylogii kryminalnej Zygmunta Miłoszewskiego, której bohaterem jest prokurator Teodor Szacki. W filmie zobaczymy między innymi Roberta Więckiewicza, Jerzego Trelę, Magdalenę Walach oraz izraelskiego aktora Zohara Straussa, znanego w Polsce m.in z filmu "Oczy szeroko otwarte". Jest już zwiastun filmu.

Robert Więckiewicz zagra prokuratora Teodora Szackiego. Pewnego dnia na planie filmu odwiedził nas autor książki, Zygmunt Miłoszewski - wspomina Lankosz. Graliśmy akurat jedną z zabawniejszych scen, w której wszystko irytuje, drażni Szackiego, każda rzecz, za która się zabierze doprowadza go do białej gorączki. Zygmunt na Więckiewicza-Szackiego patrzył jak zahipnotyzowany, a po ujęciu uścisnął mu dłoń i powiedział: jestem człowiekiem, który zazwyczaj jest poirytowany, ale sam nigdy nie potrafiłbym wyrazić swojej irytacji, tak dobrze jak pan to zrobił  - opowiada Lankosz.

W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Nagie ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone w miejscu publicznym. Sposób, w jaki pozbawiono ją życia, przywodzi na myśl mord rytualny. Lokalni stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury, Teodora Szackiego, będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej. Na ekranach kin "Ziarno prawdy" będzie można zobaczyć już 23 stycznia 2015 roku.