​Telewizja Polska od września przeniesie "Wieczorynkę" z TVP1 do TVP Kultura - podaje serwis Wirtualnemedia.pl. "Dłuższe utrzymywanie dotychczasowej sytuacji generowało bolesne straty reklamowe i widowni" - cytuje rzecznika telewizji Jacka Rakowieckiego, który tłumaczył decyzję TVP.

Od września pasmo od 19 do 19.30 na TVP1, które było zajmowane do tej pory przez "Wieczorynkę", zajmie nowy program "Świat się kręci". Bajki mają się pojawiać na tej antenie tylko w soboty i niedziele przed "Wiadomościami".

Sama "Wieczorynka" zostanie przeniesiona do TVP Kultura. W dni powszednie bajki będą nadawane o godzinie 19.30.

Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP, informuje, że w TVP Kultura prezentowane będą nadal głównie klasyczne bajki polskie.

"Telewizja Polska o likwidacji “Wieczorynki" w TVP1 myślała od dawna, bo pasmo notuje coraz niższą oglądalność, a lwią część jego widowni nie stanowią już dzieci" - podaje serwis.

Telewizja Polska zdecydowała się na przeniesienie "Wieczorynki" już teraz, bo dzięki włączeniu pełnego zasięgu MUX-3 obecna na nim TVP Kultura pokrywa sygnałem już 98,4 proc. powierzchni kraju.

Wirtualnemedia.pl