"Turbo" to nowa komedia animowana w polskiej wersji językowej, zrealizowana w studio Dream Works Animation, w którym powstały takie przeboje, jak "Shrek" czy "Madagaskar". Historia niepozornego ślimaka, który nieoczekiwanie nabywa niezwykłych mocy, pozwalających mu rozwijać zawrotną szybkość i postanawia zrealizować swe największe marzenie – wziąć udział w wielkim wyścigu.

Przepiękny, bajkowy świat, niezapomniane przeżycia oraz wielka walka o marzenia. Film familijny "Turbo" to opowieść o najszybszym ślimaku na świecie. Zabiera widzów w pełną magii podróż. Ta opowieść o przyjaźni i marzeniach, wprawi w świetny nastrój nie tylko najmłodszych widzów. Premiera filmu 27 września.

Tego samego dnia do polskich kin wchodzi film "Najlepsze najgorsze wakacji". Opowiada o nieśmiałym nastolatku Duncanie, który jedzie na pierwsze rodzinne wakacje z Trentem - nowym partnerem swojej mamy. Zapowiada się najgorsze lato w jego życiu. Nie dość, że Duncan sam o sobie nie myśli zbyt dobrze, to jeszcze Trent wyraźnie daje mu do zrozumienia, że jest totalnym zerem. Z dna rozpaczy wyciąga go nowo poznany przyjaciel Owen, któremu czasem brak rozsądku, ale na pewno nie brak optymizmu. Owen uczyni Duncana "króla aquaparku" i sprawi, że będą to jego najlepsze wakacje.