Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes ogłosili, że Steven Spielberg będzie w tym roku przewodniczył obradom jury. Tegoroczne edycja festiwalu potrwa od 15 do 26 maja.

Informację potwierdził jeden z szefów imprezy Gilles Jacob. Przez lata starał się ściągnąć słynnego reżysera do Cannes, lecz ten wciąż odmawiał, gdyż był bardzo zajęty pracą nad kolejnymi produkcjami. Obiecał swój udział w jury już dwa lata temu, ale dopiero teraz mógł wywiązać się z obietnicy.

Steven Spielberg jest częstym gościem w Cannes. Wiele filmów w jego reżyserii lub przez niego produkowanych było pokazywanych na tym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym na uroczystych galach pozakonkursowych. A "Sugarland Express" zdobył w Cannes nagrodę za scenariusz. To opowieść o rodzicach, którzy zostali pozbawieni praw rodzicielskich. Ich synek mieszka z nową rodziną w miasteczku Sugarland. A oni biorą policjanta jako zakładnika, kradną auto i ruszają do miasteczka, by odzyskać dziecko.

Słynny amerykański reżyser jest laureatem trzech Oscarów - dwóch za "Listę Schindlera" i jednego za "Szeregowca Ryana". Ostatnio jego film "Lincoln" z Danielem Day-Lewisem w głównej roli nominowano do Oscara w 12 kategoriach. Ostatecznie dramat zdobył dwie nagrody - za scenografię i za pierwszoplanową rolę męską.