Z nadejściem wiosny Krakowskie Biuro Festiwalowe organizuje literacki spacery po stolicy Małopolski. Będzie to wyjątkowa okazja na bliższe poznanie krakowskich autorów, oraz książkowych odniesień, anegdot i biograficznych ciekawostek związanych z miejscami, które mijamy na co dzień. Literackie spacery będą nie tylko swoistym „czytaniem miasta”, ale także szansą na spotkanie osób bliskich pisarzom. Jeszcze w kwietniu biuro zaprasza na spacer szlakiem Stanisława Lema (25 kwietnia) - najchętniej tłumaczonego polskiego autora wszech czasów.

Szlak Lema pokaże Kraków, który stał się azylem dla pisarza, po wyprowadzce z ukochanego Lwowa. To właśnie tutaj autor Solaris spędził większość swojego dorosłego życia. W ramach spaceru będzie można odwiedzić zakątki związane z jego życiem zawodowym, w tym Wydawnictwo Literackie, publikujące jego dzieła w Polsce. Wspomniane tez zostaną miejsca poświęcone pamięci Lema,  by na koniec spotkać się z Wojciechem Zemkiem - osobistym sekretarzem Mistrza. 

Czytelnicy przemierzają literacki Kraków już drugi sezon. Dotąd przemierzali śladami krakowskich poetów, zwiedzali literacką Nową Hutę na rowerach i zakątki Krakowa obecne w kryminałach, poznali limeryki, obwódki i powódki Wisławy Szymborskiej oraz piosenki kabaretowe okresu Młodej Polski, szukali też Krakowskiego realizmu knajpianego. Tym razem zapalonych czytelników oraz fanów wędrówek zaprasza się na spacer w najbliższą sobotę 25 kwietnia.

UWAGA! Udział w literackich spacerach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Wszyscy chętni mogą wysyłać zgłoszenia drogą mailową na adres: spacery@miastoliteratury.pl. Liczba uczestników jest ograniczona - nie zwlekajcie z zapisami!

Materiały prasowe