Powodem śmierci Robina Williamsa było uduszenie. Aktor miał pasek zaciśnięty wokół szyi - przekazał na konferencji prasowej przedstawiciel biura szeryfa Marin County w Kalifornii. Przy Williamsie znaleziono również scyzoryk. Miał podcięte żyły na lewym nadgarstku. Aktor od wielu lat walczył z alkoholizmem, uzależnieniem od narkotyków i głęboką depresją.

Zobacz również:

Wszystko wskazuje na to, że aktor popełnił samobójstwo. Policja nie wyklucza jednak innego scenariusza. Wyniki badań toksykologicznych znane będą nie wcześniej niż za dwa tygodnie.

Policjanci odnaleźli ciało martwego Williamsa w jego domu w Kalifornii. Wcześniej otrzymali wezwanie od zaniepokojonego współpracownika aktora. W chwili przyjazdu funkcjonariuszy Williams już był nieprzytomny i nie oddychał. Miał 63 lata. 

Przeczytaj oświadczenie biura szeryfa ws. śmierci Robina Williamsa

Kochany przez widownię, doceniany przez krytyków

Williams to niekwestionowana gwiazda światowego kina. Najsłynniejsze filmy, w których wystąpił to "Good Morning, Vietnam", "Stowarzyszenie umarłych poetów", "Fisher King", "Pani Doubtfire" i "Buntownik z wyboru".

Odgrywane przez niego postacie charakteryzowała głębia emocji i wyrazistość, doceniane zarówno przez widzów, jak i krytyków. W 1997 roku za drugoplanową rolę psychoterapeuty w dramacie "Buntownik z wyboru" otrzymał Oscara. Zdobył cztery Złote Globy, m.in. wcielając się w ekscentrycznego Parry'ego w "Fisher King". Był też laureatem wielu innych nagród filmowych.

Urodził się w 1951 roku w Chicago. Na scenie występował od szkoły średniej, a talent zapewnił mu miejsce w prestiżowej nowojorskiej akademii aktorskiej Juilliard School. Jeden z profesorów zachęcił go do wprawiania się w rolach komediowych.

Amerykańska publiczność miała okazję poznać go w serialu "Mork and Mindy" z lat 70. XX wieku. Od lat 80. zaczął pojawiać się na wielkim ekranie; sławę przyniosły mu role prezentera radiowego w "Good Morning, Vietnam" z 1987 roku i nauczyciela ze "Stowarzyszenia umarłych poetów" z 1989 roku.

Oprócz kina i telewizji regularnie występował w stand-upach.

(mal)