Zła wiadomość dla fanów Toma Cruise'a i granego przez niego agenta Ethana Hunta. Wytwórnia Paramount Pictures ogłosiła, że przesuwa daty wejścia do kin dwóch kolejnych części kultowej serii "Mission: Impossible". Siódma trafi na ekrany w 2023, a ósma - w 2024 r.

Film "Mission: Impossible 7" miał wejść do kin 30 września 2022 r. Jego premierę przesunięto na 14 lipca 2023 r. Z kolei "Mission: Impossible 8" zobaczymy na ekranach dopiero 28 czerwca 2024 r. 

Paramount Pictures w cytowanym przez branżowy magazyn "Variety" krótkim oświadczeniu wyjaśnia, że przesunięcie premier związane jest z trwającą pandemią koronawirusa. Już wcześniej zmuszała ona filmowców do przerwania włoskiej części zdjęć i przesuwania daty wejścia do kin "Mission: Impossible 7". 

Za reżyserię "Mission: Impossible 7" i "Mission: Impossible 8" odpowiada Christopher McQuarrie. W obsadzie oprócz Toma Cruise'a są m.in. Rebecca Ferguson, Hayley Atwell, Ving Rhames, Henry Czerny, Simon Pegg, Vanessa Kirby i Angela Bassett.

Na premierę czeka również inny głośny film z Tomem Cruisem w roli głównej - “Top Gun: Maverick". Według planów, ma wejść do kin 27 maja 2022 r. 

Afera wokół mostu nad Jeziorem Pilchowickim

Latem 2020 roku emocjonowaliśmy się sprawą wykorzystania i ewentualnego zniszczenia przez amerykańskich filmowców ponad 100-letniego mostu kolejowego na Jeziorze Pilchowickim. Dolnośląscy miłośnicy zabytków alarmowali, że most kolejowy ma zostać na potrzeby jednej ze scen filmu wysadzony, a scena kręcona na moście miała dotyczyć nie Polski, a Szwajcarii. Wiele osób podpisało się też pod internetową petycją, która była sprzeciwem wobec tych planów.

Żaden zabytkowy most nie zostanie w Polsce zburzony, bo mamy służby konserwatorskie i działamy w obrębie prawa - przekonywała wtedy w rozmowie z RMF FM Generalna Konserwator Zabytków Magdalena Gawin. Most Pilchowicki jest bezpieczny - dodawała wiceminister kultury.

Reżyser zapewniał z kolei, że twórcy "Mission Impossible" nigdy nie brali pod uwagę intencjonalnego niszczenia historycznie i kulturowo ważnych zabytków w krajach, które odwiedzają, pracując nad tą serią, a co więcej, zawsze starają się je chronić. Scenę zrzucenia lokomotywy z mostu filmowcy nakręcili ostatecznie w Anglii.