"Pełnometrażowy debiut fabularny Grzegorza Zaricznego „Fale” znalazł się w Konkursie Głównym 51. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach" - poinformowało Studio Munka. Obraz będzie miał tam swoją światową premierę. To jedyna polska produkcja, która powalczy w tym roku o Kryształowy Glob.

Wiem, że jestem na początku drogi, że muszę się jeszcze wiele nauczyć. Ale gdy nagle dowiadujesz się, że tak duży festiwal przyjmuje do konkursu twój pierwszy pełnometrażowy film, to w sercu pojawia się uczucie ogromnego wsparcia, że dalej warto iść tą drogą filmową, którą wybrałem prawie 15 lat temu - mówi reżyser, Grzegorz Zariczny cytowany na stronie Studia Munka.

"Fale" to historia Ani i Kasi - dwóch energicznych i sympatycznych siedemnastolatek. Muszą radzić sobie same bo nie mogą liczyć na swoich rodziców. Dziewczyny mieszkają w Nowej Hucie, gdzie odbywają praktyki w małym zakładzie fryzjerskim. Chcą zostać zawodowymi fryzjerkami. Ania i Kasia coraz bardziej zbliżają się do siebie, rodzi się między nimi głęboką więź.

51. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach odbędzie się w dniach 1-9 lipca.

(mn)