Ślub stulecia jednej z najbardziej znanych par na świecie - Brada Pitta i Angeliny Jolie - ma się odbyć w ten weekend na Francuskiej Riwierze. Tak przynajmniej twierdzi nadsekwańska telewizja publiczna. Według niej, wesele tej słynnej pary odbędzie się w gigantycznej rezydencji - XVII-wiecznym Zamku Miraval kolo niewielkiej miejscowości Correns.

Brad Pitt i Angelina Jolie mają powiedzieć sobie "tak" po ponad siedmiu latach wspólnego życia. Sieć telewizyjna "France 3" twierdzi, że "ślub stulecia" będzie dyskretny i kameralny. Według osoby z bliskiego otoczenia Pitta, będzie na nim tylko około 20 gości. Wśród nich młoda para i jej sześcioro dzieci, rodzice hollywoodzkiego gwiazdora oraz kilku przyjaciół, m.in.: znany aktor George Clooney, którego Angelina Jolie poprosiła, by zrezygnował tym razem ze zwyczaju robienia głupich żartów, by nie popsuć podniosłej atmosfery.

Przedstawiciele mediów nie zostali zaproszeni, a paparazzi mogą mieć trudne zadanie, bo Zamek Miraval jest otoczony pilnie strzeżonymi przez ochroniarzy lasami i winnicami. We Francji zapanował jednak informacyjny chaos. Według dziennika "Var Matin", ślub odbędzie się nie w ten weekend, tylko za kilka tygodni.

Sławna para zaręczyła się w kwietniu tego roku. Pierścionek zaręczynowy zaprojektował sam Pitt, a pomagał mu w tym jubiler Robert Procop.

Tak, mogę to potwierdzić. Angelina i Brad złożyli obietnicę wzięcia ślubu, z której bardzo cieszą się ich dzieci. Data nie została jeszcze wyznaczona - powiedziała wtedy amerykańskiemu magazynowi "People" Cynthia Pett-Dante, rzeczniczka amerykańskiego aktora.

Para z siedmioletnim stażem

48-letni Pitt i 36-letnia Jolie są razem od 2005 roku. Mają sześcioro dzieci; troje adoptowanych: 11-letniego Maddoxa, 8-letniego Paxa i 7-letnią Zaharę, oraz troje biologicznych: 6-letnią Shiloh i prawie 4-letnie bliźnięta Vivienne i Knoxa.

Jeszcze do niedawna oboje unikali małżeńskich deklaracji. Dopiero w styczniu tego roku Pitt oświadczył, że nie wyklucza ślubu. Moje dzieci ciągle o to się pytają i wiem, jak wiele to będzie dla nich znaczyć. Dla mnie też to ma pewne znaczenie - powiedział w wywiadzie dla magazynu "Hollywood Reporter".

Para poznała się na planie filmu "Pan i Pani Smith". Pitt był wtedy jeszcze mężem Jennifer Aniston. Jolie była już po dwóch rozwodach - z aktorami Jonnym Lee Millerem i Billym Bobem Thortonem.