„Artystyczna rzeczywistość i nierzeczywistość w trzecim wymiarze” - to pierwsza w Europie wystawa trójwymiarowych obrazów oraz zdjęć 3D Marka Saenderskiego, którą można podziwiać w Pałacu Sztuki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.

Fotokompozytor, artysta fotografik, wydawca i autor pierwszego na świecie trójwymiarowego albumu wyróżniającego się od innych publikacji 3D tym, że w albumie znalazły się nie tylko zdjęcia 3D, ale przede wszystkim fotokompozycje inspirowane sztuką surrealistyczną oraz krajobrazami z licznych wypraw fotograficznych autora (m.in. na Grenlandię, Islandię oraz do słowackich i austriackich jaskiń skalnych i lodowych).

Około 60. fotomodelek (wśród nich jedna Miss Polonia) pozowało do aktów wykorzystanych w surrealnych obrazach 3D, które w albumie można zobaczyć przez specjalny, składany stereoskop, dołączany do każdego albumu.

Marek Saenderski zaprezentował również trójwymiarowy film Naked Beauty - była to najdłuższa i najbardziej zaawansowana technicznie prezentacja w czasie całego kongresu, oparta na motywach ponad 100 obrazów z albumu Saenderski 3D World.

Za swoją prezentację Marek Saendeski uzyskał prestiżowy dyplom uznania.

Obecnie, dzięki pojawieniu się nowej generacji maszyn do druku wielkoformatowego, Marek Saenderski może zaprezentować szerokiej publiczności obrazy 3D, które wcześniej były dostępne tylko w internetowej galerii autora. Wystawa w Pałacu Sztuki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie jest więc prawdopodobnie pierwszą w Europie wystawą tego typu trójwymiarowej sztuki.

Materiały prasowe