Fani kina akcji z lat 80.mogą wybrać się w sentymentalną podróż w czasie. Sylvester Stallone nie tylko wyreżyserował swój nowy film, ale też napisał scenariusz do "Niezniszczalnych" i zagrał w nim główną rolę. Udało mu się namówić też inne gwiazdy.

W tej historii o odważnych najemnikach pojawiają się m.in. Arnold Schwarzenegger, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Mickey Rourke i Bruce Willis. W "Niezniszczalnych" grupa najbardziej niebezpiecznych i wysoko wyspecjalizowanych najemników wyrusza z misją, której nikt inny nie odważył się przyjąć. Muszą zlikwidować latynoskiego dyktatora, który od ponad 20 lat znęca się nad swoimi obywatelami i zagraża innym krajom. Chciałem zrobić film o ludziach, którzy są oderwani od życia - mówi Stalone. Jak "Dzika banda" Sama Peckinpaha, ale żyją według konkretnych reguł, co nie jest zbyt powszechne. Ostatnio przestrzeganie reguł nie jest w modzie. Mamy więc niezwykłych facetów.

Jak dodaje reżyser, najtrudniej było zaplanować udział Arnolda Schwarzeneggera i Bruce'a Willisa. Prawdziwi przyjaciele. Ale jak ściągnąć Arnolda? Masakra. On jest przecież gubernatorem. Działa w innym świecie. To także aktor multimilioner, Bruce z nim nie występował. Ale czemu nie? Spróbujmy. Mamy już naprawdę dobrych aktorów, może z tego powstać film jedyny w swoim rodzaju. Postanowiłem spróbować. I Arnold się zgodził. Umówiliśmy zdjęcia na niedzielę, kręciliśmy scenę w kościele, Arnoldowi udało się wszystkich zmylić, nikt nie wiedział, gdzie się podział, pojawił się o czwartej i przywiózł własne ubrania. Bruce niebawem miał jechać do Turcji, przyjechał na plan, zagrał fantastycznie swoje kwestie i o siódmej - było po wszystkim. Sylvester Stallone dodaje, że ten film to dla niego rodzaj pożegnania z tym gatunkiem. I rzeczywiście - nie pada tam słynne "I'll be back".

Od dziś w kinach jest również nowa animacja w 3D twórców "Epoki lodowcowej". W pewnym miejscu na Ziemi poznajemy Gru, który planuje najzuchwalszą kradzież na Ziemi. Zamierza ukraść księżyc.

Gru jest wyposażony w arsenał miotaczy laserów służących do obezwładniania, zamrażania, posiada wszelkie maszyny do walki w powietrzu i na ziemi - zmiecie wszystko, co stanie mu na drodze. Aż do momentu, gdy na jego drodze pojawia się trzy, małe sierotki: Margo, Edith i Agnes. To właśnie one zobaczą w nim coś czego nikt inny nie mógł zobaczyć: potencjalnego kandydata na Tatę.