​Niezwykła wyprawa do szalonego, surrealistycznego świata Terry'ego Gilliama, "Teoria wszystkiego", dziś debiutuje w polskich kinach. Jest też nowy X-men oraz propozycja dla dzieci "Listonosz Pat i wielki świat".

Gwiazdorska obsada w "Teorii wszystkiego"

"Teoria wszystkiego" to czarna komedia w gwiazdorskiej obsadzie i z nagrodzonymi Oscarami Christopherem Waltzem, Mattem Damonem oraz Tildą Swinton. I w reżyserii Terry'ego Gilliama, jednego z twórców legendarnej grupy Monty Python oraz filmów "Monthy Pyton i Święty Graal", "12 małp", "Parnassus", "Las Vegas Parano" czy "Brazil". W "Teorii wszystkiego" poznajemy Qouena Letha - w tej roli Christoph Waltz - ekscentrycznego geniusza, który otrzymuje od prezesa zarządu najpotężniejszego koncernu świata tajną misję: korzystając z wszelkich dostępnych ludziom środków ma rozszyfrować sens istnienia wszechświata. W świecie przyszłości, gdzie nie ma już prywatności, a odpowiedzią na każde pragnienie są wszechobecne wirtualne usługi, którymi sterują wielkie korporacje, Leth chciałby zamknąć się samotnie w przepastnym gmaszysku opuszczonego kościoła z dala od ludzkich oczu. Nie pozwoli mu na to Bainsley (Melanie Thierry) - tajemnicza i namolna nieznajoma, która pragnie z nim uprawiać wirtualny seks.

Za wykreowanie futurystycznej wizji świata, w którym żyje główny bohater "Teorii wszystkiego", odpowiada międzynarodowa grupa Chimney - i było to nie lada wyzwanie. Wspólnie pracowano nad ponad 100 ujęciami efektowymi, a polscy specjaliści wykonali znaczną część animacji 3D będącej składową efektów do tego filmu.

X-men powraca!

Nowy X-men nosi tytuł "Przeszłość, która nadejdzie". Obsada jest gwiazdorska - James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Ian McKellen, Hugh Jackman, Anna Paquin, Ellen Page i Halle Berry. Spektakularny film science fiction pokazuje dalsze losy legendarnych superbohaterów, kulisy konfliktu między nimi i ich walki o akceptację. X-Men łączą swe siły, by zawalczyć o przetrwanie gatunków w dwóch epokach. Znani z poprzednich części bohaterowie łączą siły z młodszymi wersjami samych siebie, znanymi z filmu "X-Men: Pierwsza klasa" i przenoszą się w przeszłość, by ocalić swoją i naszą przyszłość. Film w cyfrowym 3D wyświetlany jest u nas w polskiej wersji językowej i w wersji z napisami.

Wielki świat listonosza Pata

"Listonosz Pat i wielki świat" to animacja dla najmłodszych widzów. Ukochany bohater najmłodszych i ciut starszych wkracza na duży ekran. Sympatyczny listonosz Pat z małego, spokojnego, angielskiego miasteczka zapragnie wziąć udział w niezwykle popularnym telewizyjnym show "Mam talent". Czeka go więc wyprawa do wielkiego miasta w zwariowany świat gwiazd i telewizyjnych osobowości. Będzie to dla niego wielka i niebezpieczna przygoda. Na szczęście jak zwykle może liczyć na swoich starych przyjaciół z rodzinnego miasteczka oraz swawolnego kota Jessa, dzięki którym odkryje, że od sławy, kariery i świateł wielkiej metropolii stokroć cenniejsza jest grupa bliskich osób, z którymi nigdy nie można się nudzić.

(MRod)