Sprawdzamy, na co w ten weekend warto wybrać się do kina. Oto premiery, które polecamy. Koniecznie zobaczcie!

THE FLORIDA PROJECT

Okrzyknięty przez krytykę jednym z najlepszych filmów roku, "The Florida Project" Seana Bakera pewnie zmierza po oscarowe nominacje. 22 grudnie debiutuje w polskich kinach. Ma już na koncie kilka nagród i nominacji, w tym do Złotego Globu dla Willema Dafoe w roli menedżera motelu. 

Film zachwycił publiczność na festiwalach w Cannes, Toronto, Nowym Jorku i Londynie. To jest historia sześcioletniej rozrabiaki Moonee i jej zbuntowanej matki Halley, próbujących ułożyć sobie życie w tanim motelu na obrzeżach najszczęśliwszego miejsca na świecie - Disneylandu. Moonee dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle, wściekle liliowy budynek przypominający kiczowaty pałac z bajki. 

Swój poprzedni film "Tangerine" reżyser Sean Baker nakręcił na iPhonie. Tym razem wspólnie z operatorem Alixisem Zabem sięgnęli po klasyczną taśmę filmową 35 mm.

MAGICZNA ZIMA MUMINKÓW

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła listę 141 filmów z najlepszą muzyką 2017 roku. Są na niej Hans Zimmer, Randy Newman, Patrick Doyle i James Newton Howard ale też Łukasz Targosz. Łukasz jest autorem uroczej muzyki klasycznej bajki "Magiczna zima Muminków". Ten film to polsko-fińska koprodukcja. Powrót kultowej bajki autorstwa Tove Jansson.

To będzie wyjątkowa zima w świecie Muminków. Wyjątkowa, bo pierwsza. W śnieżnej, mroźnej Finlandii, którą zamieszkują, zazwyczaj zasypiają na zimę, by po obudzeniu powitać piękno wiosny i cieszyć się resztą roku. Muminki czeka mnóstwo niespodzianek, a przede wszystkim pierwsze święta i magia gwiazdki. W postać narratora zimowej opowieści Muminków wciela się Piotr Fronczewski. Muminek przemówi głosem Macieja Musiała. W postać Mamy Muminka wciela się Natalia Kukulska, głosu Tacie Muminka użyczył Maciej Stuhr.

KOMEDIA PITCH PERFECT 3

Wracają! Dziewczyny z serii "Pitch Perfect". Dwie pierwsze części filmu zarobiły ponad 400 milionów dolarów. Po sukcesie podczas Mistrzostw Świata, dziewczyny z The Barden Bellas odkrywają, że niełatwo będzie żyć z muzyki. Co więcej, każda z nich idzie w swoją stronę. Kiedy jednak otrzymują szansę na ponowne połączenie sił podczas międzynarodowego tournée, nie wahają się. Tym razem wybiorą się do Europy. 

W obsadzie są Anna Kendrick, Rebel Wilson, Hailee Steinfeld, Brittany Snow, Anna Camp, Hana Mae Lee, Ester Dean, Alexis Knapp, Chrissie Fit, Kelley Jakle, Shelley Regner, Elizabeth Banks oraz John Michael Higgins. W filmie zobaczymy także Johna Lithgowa oraz Ruby Rose.

Wszystkie filmy wchodzą do polskich kin 22 grudnia.