Pan Kuleczka to idealny dorosły. Zapewnia bezpieczeństwo i dyskretnie towarzyszy zabawie. Jest tolerancyjny, ale uczy poszanowania reguł. A przede wszystkim zawsze masz dla swoich podopiecznych - kaczki, psa i muchy. Właśnie do księgarń trafił ósmy tom opowiadań o Panu Kuleczce.

"Pan Kuleczka" to krótkie, barwnie ilustrowane opowiadania dla dzieci w każdym wieku. W ósmym tomie opowiadań Wojciecha Widłaka przyjaciele przeżywają swoje małe wielkie przygody: w parku, na wakacjach, w księgarni, w domu. Nie muszą przemierzać dalekich krajów, żeby nauczyć się tego, co ważne.

Historyjki o rodzinie Pana Kuleczki gwarantują atmosferę domowego ciepła, poczucie bezpieczeństwa i subtelny dowcip w sam raz dla małych myślicieli.

***

Mieliśmy do rozdania książki "Pana Kuleczka. Skarby". Trzeba było poprawnie odpowiedź na pytanie: Jak nazywa się ulubiona przytulanka kaczki Katastrofy i po godz. 15:30 zadzwonić na numer 12 20000 10. Dziesięć pierwszych, które odpowiedziały poprawnie na to pytanie - otrzymały książki.

Autorką ilustracji do książki Wojciecha Widłaka jest Elżbieta Wasiuczyńska.