Michael Douglas - amerykański aktor, producent filmowy i scenarzysta, laureat dwóch Oscarów odsłonił swoją gwiazdę w hollywoodzkiej Alei Sław. Zrobił to w obecności m.in. swego ojca, 101-letniego Kirka Douglasa.

W ceremonii odsłonięcia 2648. gwiazdy na słynnym bulwarze w Hollywood wzięli udział także żona Michaela Douglasa, aktorka Catherine Zeta-Jones, jego syn Cameron, przyjaciele i fani.

74-letni Douglas, który świętuję swoje pół wieku w show-biznesie, żartował, że bardzo długo musiał czekać na gwiazdę w Alei Sław.

Kim jest Michael Douglas?

Michael Douglas rozpoczął karierę ekranową  w latach 60. Sławę przyniosła mu dopiero rola detektywa w serialu telewizyjnym "Ulice San Francisco". 

W 1976 roku Michael Douglas otrzymał pierwszego Oscara - jako producent filmu "Lot nad kukułczym gniazdem". Drugiego dostał w 1988 roku za pierwszoplanową rolę bezwzględnego rekina giełdowego Gordona Gekko w filmie Olivera Stone'a "Wall Street".


Michael Douglas grał główne role jeszcze w wielu innych filmach, takich jak "Coma", "Miłość, szmaragd i krokodyl", "Fatalne zauroczenie", "Klejnot Nilu", "Nagi instynkt" i "Upadek".

Miałem szczęście być częścią zarówno klasycznego, jak i nowego Hollywood
- powiedział o swojej karierze Michael Douglas.


(mn)