Do końca listopada potrwają realizowane w Krakowie zdjęcia do najnowszego pełnometrażowego filmu fabularnego Krzysztofa Langa pt. „Śpij Kochanie”. Autorem scenariusza jest Andrzej Gołda, a w role główne wcielają się Andrzej Chyra i Tomasz Schuchardt.

Jak informuje Krakowskie Biuro Festiwalowe, film "Śpij Kochanie" to laureat tegorocznej, 8. już edycji Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej organizowanego przez Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie. To historia osnuta na faktach. Kraków, maj 1955. Polska w okowach stalinowskiego terroru. Władysław Mazurkiewicz - 44 lata, przystojny, elegancki, pełen uroku playboy -  żyje i bezkarnie popełnia kolejne morderstwa. Z zagadką zbrodni Mazurkiewicza mierzy się młody, oddany systemowi milicjant - Karski. Pod wpływem prowadzonego przez siebie śledztwa, które rozwija się w zaskakujący sposób, Karski rewiduje swoje poglądy. W efekcie niezłomności śledczego Mazurkiewicz zostaje skazany i zawisa na szubienicy.

W role główne w najnowszym filmie Krzysztofa Langa wcielą się znakomici polscy aktorzy: Andrzej Chyra i Tomasz Schuchardt.

(mn)