"Katastrofy ekologiczne" to temat kolejnego, siódmego już dnia tegorocznej edycji Kraków Green Film Festival. Na festiwalu filmów ekologicznych zobaczymy obrazy z całego świata, ukazujące problemy oraz zagrożenia dla środowiska naturalnego.


Filmy wyświetlane będą przede wszystkim w Miasteczku Festiwalowym na Bulwarach Wiślanych przy ul. Smoczej, gdzie wieczorem odbędzie się również uroczysta gala finałowa festiwalu. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć tam m.in. film "Dom SOS dla Ziemi", którego twórcy zabierają nas w podróż przez wszystkie kontynenty, zwracając uwagę na największe zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Wśród innych propozycji znalazł się film "Sceny z wyschniętego miasta", pokazujący historię z Kapsztadu, gdzie w związku z niedoborem wody ogłoszono "Dzień zero". Oraz polską propozycję "Można Panikować", opowiadającą historię profesora, który zajmuje się zjawiskami prowadzącymi do zmian klimatycznych i alarmuje o nadchodzącym zagrożeniu.


Inną sobotnią propozycją jest etiuda fabularna "Piękna Robota" poświęcona problemowi smogu, czy animowana produkcja "Cały ten smog", która odpowiada na pytania o wpływ smogu na nasze zdrowie w sposób zrozumiały nawet dla dzieci.


Pokazy filmowe będą się odbywać także w innych plenerowych kinach festiwalowych: kompleksie restauracyjnym Dolne Młyny (filmy "Świat bez Owadów", "Vanilla") oraz w Parku Krakowskim ("Ziemia Obiecana").

W sobotni wieczór czeka nas również uroczysta gala finałowa 3. edycji Kraków Green Film Festival. Podczas ceremonii wręczenia nagród poznamy tegorocznego laureata festiwalu. W ubiegłym roku główny laur trafił do filmu “Welcome to Sodome" o wysypisku śmieci w Ghanie.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FESTIWALU DOSTĘPNY NA STRONIE ORGANIZATORA

Tydzień dla ekologii

3. edycja Kraków Green Film Festival wystartował w niedzielę. Festiwal filmów ekologicznych odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, jednak jeżeli ktoś z powodu obaw nie przyjdzie na plenerowe pokazy - będzie mógł zobaczyć w tym roku filmy na darmowym serwisie VOD!

Jak przekonują organizatorzy - mimo pandemii koronawirusa, problemy związane z klimatem nadal są bardzo aktualne. Dlatego, jak co roku, głównym zadaniem festiwalu jest promowaniem proekologicznych postaw i idei zrównoważonego rozwoju.