8 października do kin wejdzie nowy film Wojciecha Smarzowskiego - twórcy "Drogówki", "Pod Mocnym Aniołem" i "Wołynia". Co ciekawe, nosi on taki sam tytuł, jak głośny obraz Smarzowskiego sprzed kilkunastu lat - "Wesele".

Jak przekazało Studio Metrage, które jest producentem filmu, w obsadzie "Wesela" są m.in. : Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Ryszard Ronczewski, Arkadiusz Jakubik i Mateusz Więcławek. Na ekranie zobaczymy też Tomasza Schuchardta, Przemysława Przestrzelskiego i Agatę Turkot. Za zdjęcia odpowiada Piotr Sobociński Jr, a za muzykę - Mikołaj Trzaska.

"Wesele" to historia miłości tak mocnej, że przekracza granice, nie mieści się w ramach i jest silniejsza od wszelkich barier. To szczere spojrzenie na współczesny świat, a także dramatyczna podróż w przeszłość, która nikomu nie pozostanie obojętna - zapowiada Kino Świat, dystrybutor filmu. Z kolei sam Wojciech Smarzowski mówi, że jego najnowszy obraz ma być "opowieścią o manipulowaniu emocjami i ostrzeżeniem przed mową nienawiści".