W Warszawie trwają zdjęcia do filmu "Różyczka 2" w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego. To kontynuacja jego głośnej "Różyczki", która miała premierę w 2010 r.

Pierwszy klaps na planie "Różyczki 2" padł o godz. 9.43 w sali Centrum Bankowo-Finansowego przy ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie.

W oficjalnym komunikacie opublikowanym przez producentów filmu czytamy, że w "Różyczce 2" Magdalena Boczarska wystąpi w podwójnej roli. Zagra znaną z poprzedniego filmu Kamilę Sakowicz, ale także jej córkę - Joannę. To właśnie młodsza z kobiet ma być główną bohaterką "Różyczki 2". 

Oprócz Magdaleny Boczarskiej w obsadzie filmu są m.in. Janusz Gajos, Jacek Braciak i Robert Więckiewicz. Za zdjęcia odpowiada Łukasz Gutt. Autorem scenariusza jest Maciej Karpiński.

W komunikacie producenta i dystrybutora filmu - Monolith Films - podano, że zdjęcia do filmu będą realizowane głównie w Polsce, ale też w Belgii, Niemczech i Izraelu. Mają zakończyć się we wrześniu. 

"Różyczka 2" to jest sequel, forma kontynuacji pierwszego filmu. Bohaterką jest córka Różyczki z pierwszej części. Ma na imię Joanna. Tam była scena, o którą pytało mnie mnóstwo widzów po projekcji. Widać było Kamilę w ciąży. Pytano mnie, kto jest ojcem? W "Różyczce 2" odpowiemy na to pytanie - powiedział PAP reżyser Jan Kidawa-Błoński. Historia nie ogranicza się do polskich dylematów i realiów, lecz ukazuje uniwersalne problemy człowieka, próbującego odnaleźć własną tożsamość, zmuszonego do weryfikacji utrwalanego od lat systemu wartości - zapewnił. 

"Różyczka" z 2010 r. osadzona w latach 60. XX wieku opowiadała o historii romansu znanego pisarza Adama Warszewskiego (w tej roli Andrzej Seweryn) z dużo młodszą od niego, atrakcyjną Kamilą Sakowicz. Kobieta była w rzeczywistości agentką podstawioną przez SB, która swoje meldunki podpisywała pseudonimem "Różyczka". 

"Różyczka" zdobyła ponad 30 nagród i nominacji na festiwalach krajowych i międzynarodowych. Podczas 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film otrzymał Złote Lwy, Złotego Klakiera, nagrodę dla najlepszej aktorki i nagrodę za dźwięk.