​W przyszłym roku powstanie amerykański serial na podstawie "Dziecka Rosemary" - słynnego filmu Romana Polańskiego. Cztery odcinki wyreżyseruje Agnieszka Holland. Jak podaje serwis deadline.com, ma być to nowe spojrzenie na historię Rosemary Woodhouse i na powieść zekranizowaną pod koniec lat 60.

Adaptacja bestsellerowej powieści Iry Levina z 1967 roku będzie czterogodzinnym miniserialem. Wyreżyseruje go Agnieszka Holland, a scenariusz napiszą Scott Abbott i James Wong. Już wkrótce ma rozpocząć się casting do głównych ról, a start zdjęć zaplanowano na styczeń w Paryżu.

Hipnotyzująca książka Iry Levina przyniosła przełomową refleksję na temat tego, jak wpływowe i skuteczne mogą być thrillery psychologiczne - uzasadnił decyzję o realizacji produkcji Quinn Taylor z telewizji NBC. Wchodzimy w sferę miniseriali, a "Dziecko Rosemary" to przyciągający uwagę, zaskakujący projekt, którzy przyniesie nam rozgłos. Historia została odświeżona i przeniesie się do Paryża, ale duch powieści Levina zostanie zachowany - podkreśliła z kolei szefowa NBC Eintertainment Jennifer Salke.

Holland szefową Europejskiej Akademii Filmowej

W niedzielę ogłoszono, że Agnieszka Holland została nową szefową Europejskiej Akademii Filmowej. Zastąpiła na tym stanowisku niemieckiego reżysera Wima Wendersa. Akademia zrzesza 2,9 tys. twórców z branży filmowej. Istnieje od 1988 roku, a jej pierwszym szefem był Ingmar Bergman.

65-letnia Holland była trzykrotnie nominowana do Oscara. W 1985 roku za "Gorzkie żniwa", sześć lat później za "Europa.Europa" oraz dwa lata temu za "W ciemności".