Spektakl "Słoneczni chłopcy" warszawskiego Teatru 6. piętro znajdzie się w repertuarze tegorocznego LFO. Na festiwalu Life w Oświęcimiu, w sztuce wyreżyserowanej przez Olgę Lipińską, wystąpią wybitni aktorzy i mistrzowie gatunku - Piotr Fronczewski i Krzysztof Kowalewski.

To wyjątkowe wydarzenie teatralne! Olga Lipińska powraca do reżyserii teatralnej w wielkim stylu!

Sztuka zostanie wystawiona na deskach Oświęcimskiego Centrum Kultury w 26 czerwca. Autorem "Słonecznych chłopców" jest amerykański dramaturg Neil Simon. W spektaklu w role tytułowe wcielają się legendy polskiej sceny: Krzysztof Kowalewski oraz Piotr Fronczewski. Towarzyszy im Robert Koszucki, popularny aktor, znany szerszej publiczności m.in. z roli doktora Konicy w serialu "Na dobre i na złe".

"Słoneczni Chłopcy" to historia dwóch starzejących się komików, ich zmagań z przemijaniem i zapomnieniem, a także z ułomnościami i słabościami własnych charakterów. Od momentu powstania w 1972 r. sztuka była kilkakrotnie wystawiana na Broadwayu, otrzymała kilka prestiżowych nagród teatralnych, była grana na wszystkich kontynentach, doczekała się wielu adaptacji telewizyjnych – w jednej z nich zagrał sam Woody Allen. Wersja filmowa otrzymała ponad 20 nominacji i nagród, łącznie z Oscarami i Złotymi Globami.  

To jest tragikomiczna opowieść o pewnej przyjaźni, z której mam nadzieję wynika coś mądrego. Jest szczypta nie pozbawionej sensu obserwacji, jest szczypta filozofii na życie. Na życie, które w przypadku tych dwóch dżentelmenów jest rodzajem małżeństwa skazanego na siebie. Wspólne bytowanie jest trudne i nieznośne, ale bycie osobno jest niemożliwe - podkreślał na antenie RMF FM Piotr Fronczewski. Spektakl wyreżyserowała Olga Lipińska Znamy się tak długo, że nie wypada nawet o tym mówić. Ola jest nie do zdarcia. Kiedy wszyscy już leżą ze zmęczenia - ona jest w środku tajfunu - śmieje się Piotr Fronczewski. Oni nie są dla mnie żadną niespodzianką - żartuje z kolei Olga Lipińska, która i z Piotrem Fronczewski i Krzysztofem Kowalewskim pracowała wiele razy i w Teatrze TV i w kabarecie. Bardzo szybko i łatwo się porozumiewamy - dodaje Lipińska. A Krzysztof Kowalewski pytany o wymianę energii na scenie odpowiada: Ja przejmuję trochę energii Piotra, on trochę mojej, a reszta jest z kosmosu. Spektakl jest w repertuarze warszawskiego Teatru 6.piętro.