Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy… tymi słowami zakończyła się wielka urodzinowa gala RMF FM w Teatrze Polskim w Warszawie. Wyśpiewały je największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które wraz z RMF FM świętowały 20-lecie istnienia stacji.

Dwugodzinną ceremonię rozpoczął występ Patrycji Markowskiej i Artura Gadowskiego. Na powitanie odśpiewali piosenkę zespołu 2+1 "Chodź, pomaluj mój świat". Na żółto i na niebiesko, oczywiście…

Po nich sceną zawładnęły zespoły Varius Manx i Feel. Zgromadzonej w Teatrze Polskim publiczności i widzom telewizji Polsat wspólnie zaprezentowały utwór, który jako jeden z pierwszych rozbrzmiał na antenie radia - "Africa" zespołu Toto.

Agnieszka Chylińska rozkołysała publiczność w rytm wielkiego przeboju grupy Haddaway "What is love" i własnego hitu - "Nie mogę Cię zapomnieć", a później miasto - muzyki oczywiście - obudził Paweł Kukiz. Serce mocniej zabiło również Kasi Kowalskiej. Recital jedyny w swoim rodzaju dała królowa polskiej muzyki - Maryla Rodowicz, a po niej sceną zawładnęła Edyta Górniak, która zaśpiewała piosenkę "Hello" ze specjalną dedykacją dla założyciela żółto-niebieskiego radia, Stanisława Tyczyńskiego.

Drugą część gali zainaugurował występ zespołu Sugababes. Dziewczyny zaśpiewały swój najnowszy hit "About A Girl". Pałeczkę przejął po nich Robert Gawliński, a później wyjątkowy, rodzinny duet stworzyli Patrycja i Grzegorz Markowscy. Publiczność na chwilę zaczarowała jeszcza Kayah, by oddać scenę w ręce roztańczonej Aleksandry Burke. Pokerową twarz pokazała za to właścicielka jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów RMF FM - Małgorzata Kościelniak, a Łukasz Zagrobelny prosił: "Nie kłam, że kochasz mnie"...

Uroczystą galę zakończył wspólny występ artystów, którzy odśpiewali niezapomnianą piosenkę Marka Grechuty "Dni, których jeszcze nie znamy"...

Przygotowania trwały do ostatniej chwili...

Maciborek: Usłyszymy muzyczne perełki

Zaskoczenie, jeśli chodzi o to, co będzie można zobaczyć i usłyszeć podczas tej dwugodzinnej ceremonii. Naprawdę to, co artyści przygotowali specjalnie na 20-lecie RMF FM, to są wyjątkowe perełki - zapowiadał tuż przed wielką galą Darek Maciborek.

Przygotowania do gali trwały do późnych godzin nocnych

A reżyser uroczystości Bolesław Pawica obiecywał, że to będzie wspaniała gala - najlepsza, jedyna, niepowtarzalna.

Szef sceny: Wszystko będzie zapiętę na ostatni guzik

Ostatnim przygotowaniom podczas próby przyglądał się nasz reporter Roman Osica. W oczy rzucił mu się przede wszystkim… wielki rozgardiasz. Ten rozgardiasz jest tylko pozorny. Każdy wie, co ma robić, mamy harmonogram. Wszystko będzie zapięte na ostatni guzik, będzie, tak, jak reżyser zaplanował w scenariuszu - obiecywał jednak naszemu reporterowi szef sceny Gustaw Dziwulski.

Radio RMF emisję programu rozpoczęło 15 stycznia 1990 roku. Stacja jest od wielu lat najpopularniejszą rozgłośnią w kraju, proponującą swoim słuchaczom przebojową, najlepszą muzykę i najistotniejsze fakty. Rozgłośnia nadaje program muzyczno-informacyjny, emitowany 24 godziny na dobę. Profil muzyczny stacji obejmuje największe przeboje z ostatnich 30 lat. RMF FM uznawane jest również za jedno z najszybszych, najbardziej wiarygodnych i rzetelnych źródeł informacji. Stacja korzysta z największych agencji informacyjnych oraz szerokiej sieci własnych korespondentów i reporterów zlokalizowanych w Polsce i w najważniejszych regionach świata.