Dwie osoby zginęły na miejscu, cztery, w tym dwoje dzieci, zostały ranne - to tragiczny bilans wypadu, do jakiego doszło przed godz. 13.00 w miejscowości Ręczno w powiecie piotrkowskim. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe.

Wczesnym popołudniem we wtorek na drodze wojewódzkiej nr 742 w miejscowości Ręczno (Łódzkie) zderzyły się dwa auta osobowe.

Zginęły dwie osoby. Ok. 60-letni mężczyzna i ok. 85-letnia kobieta, która zmarła po próbie udzielenia jej pomocy na miejscu - poinformował Pawlak. Cztery osoby są ranne. Wśród poszkodowanych jest dwójka dzieci - dodał.

63 latka kierująca toyotą, jadąca od miejscowości Przedbórz - z niewyjaśnionych na razie przyczyn, zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem daewoo lanos. Kierujący lanosem i jego 88-letnia pasażerka zginęli na miejscu.

Kierująca toyotą była trzeźwa, w pojeździe przewoziła dwójkę dzieci w wieku 10 i 11 lat. Jedno zostało zabrane śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi, drugie karetką do szpitala w Bełchatowie. 

Na miejscu są m.in. medycy, w tym z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, policjanci i 5 jednostek straży pożarnej.

Wciąż jest zablokowana droga wojewódzka 742 w powiecie piotrkowskim w Łódzkiem. Na miejscu policja i prokurator wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: