O krok od tragedii w Biłgoraju. Policjanci uratowali trzyletnią dziewczynkę, która w środku nocy stała po zewnętrznej stronie balustrady balkonu na drugim piętrze. Pijani rodzice zostawili dziecko bez opieki, w pustym mieszkaniu. Sygnał w tej sprawie dostaliśmy od Was na Gorącą Linię RMF FM.

Płacz dziecka usłyszał o w pół do drugiej w nocy przechodzień. Wezwał policję. Funkcjonariusze na miejscu zobaczyli trzymającą się kurczowo balustrady dziewczynkę. Jeden z nich wspiął się po rynnie i z dzieckiem wszedł do mieszkania.

Strażacy musieli wyważyć drzwi, żeby pogotowie mogło zbadać dziecko. Wychłodzona dziewczynka trafiła do szpitala, lekarze nie stwierdzili obrażeń.

W tym czasie na miejsce dotarli rodzice. 22-latka i 36-latek mieli ponad półtora promila alkoholu we krwi. Teraz trzeźwieją w izbie zatrzymań.

Odpowiedzą za narażenie dziecka na ryzyko utraty życia i zdrowia. Grozi za to do pięciu lat więzienia. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: