W śląskich Świętochłowicach ewakuowano mieszkańców z kamienicy w śródmieściu. Jeden z lokatorów zabarykadował się w mieszkaniu i zagroził wysadzeniem budynku w powietrze. Mężczyzna został zatrzymany po kilku godzinach. Ewakuowani lokatorzy będą mogli wrócić do swoich mieszkań po przeszukaniu kamienicy.

18 osób ewakuowano z jednego z budynków wielorodzinnych w Świętochłowicach przy ulicy Kubiny w centrum miasta. Jeden z lokatorów - 33-letni mężczyzna - zabarykadował się w mieszkaniu, miał też odkręcić butle z gazem. Groził wysadzeniem budynku.

Na miejscu pracowały służby, w tym policyjni negocjatorzy z komendy wojewódzkiej w Katowicach. Policyjni negocjatorzy próbowali rozmawiać z mężczyzną, nie przyniosło to jednak skutku. W końcu do mieszkania wkroczyli kontrterroryści, którzy go zatrzymali.

Zapadła decyzja o wejściu do tego mieszkania, mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do świętochłowickiej jednostki policji. Będziemy prowadzić w tej sprawie dalsze czynności, o ich zakresie oraz o kwalifikacji prawnej będzie już decydował prokurator - powiedziała PAP sierż. szt. Paulina Wierzbowska z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Na powrót do mieszkań lokatorzy będą musieli jeszcze poczekać - do czasu zakończenia oględzin prowadzonych przez policję.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: