Wstrząsy najpierw były odczuwalne w kopalni Piast w Bieruniu, a kilka minut później w kopalni Ziemowit w Lędzinach.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że nikt nie ucierpiał. Nie wiadomo nic o ewentualnych zniszczeniach.
Do wstrząsów doszło 650 metrów pod ziemią, w rejonie tej samej ściany wydobywczej.
Ostatnio do wstrząsu w kopalni Ziemowit doszło 25 listopada; miał on siłę 2,8 stopnia w skali Richtera. Był on odczuwalny między innymi w Libiążu i Oświęcimiu.
Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
(abs)