Prezes firmy pożyczkowej better.com Vishal Garg podczas spotkania ze swoimi pracownikami, które zorganizował na Zoomie, oznajmił ponad 900 osobom, że właśnie straciły pracę. Firma zdecydowała się bowiem na redukcję zatrudnienia o 9 procent.

Jeśli bierzesz udział w tym spotkaniu, znaczy to, że jesteś częścią grupy, którą zwalniam - tak przywitał ponad 900 pracowników swojej firmy Vishal Garg. Zwalniam was ze skutkiem natychmiastowym - oznajmił prezes firmy pożyczkowej better.com. Dodał, że jego podwładni mogą spodziewać się maila z działu kadr ze szczegółami dotyczącymi ich odejścia.

W oświadczeniu dla mediów firma napisała, że redukcja miejsc pracy to zawsze trudny proces, szczególnie tuż przed świętami. Wyjaśniła jednak, że jest to konieczne dla rozwoju przedsiębiorstwa.

Jako powody zwolnienia ponad 900 osób, Garg podał wydajność i produktywność.

Jak zauważa CNN, prezes better.com już wcześniej wywołał kontrowersje. Stało się tak, gdy światło dzienne ujrzał mail, który wysłał do pracowników. "Jesteście CHOLERNIE POWOLNI. Jesteście bandą GŁUPICH DELFINÓW. PRZESTAŃCIE. PRZESTAŃCIE. PRZESTAŃCIE NATYCHMIAST. ZAWSTYDZACIE MNIE" - napisał.