W wieku 76 lat zmarł w Ike Turner, uważany za pioniera muzyki rockowej, były mąż piosenkarki Tiny Turner. Muzyk zmarł w swoim domu w San Marcos, na przedmieściach San Diego, w Kalifornii. Nie podano przyczyny zgonu.

Według muzykologów to właśnie Turner dokonał w 1951 r. pierwszego nagrania utworu w stylu rock and rolla.

Sławę zyskał jednak dopiero w latach 60., zwłaszcza po ślubie w 1959 r. z Tiną Turner, z którą skomponował i nagrał wiele przebojów, takich jak "A Fool in Love", "It's Gonna Work Out Fine" i "River Deep, Mountain High".

W roku 1972 Ike i Tina Turner zdobyli nagrodę Grammy za utwór "Proud Mary". Małżeństwo miało jednak burzliwy przebieg i zakończyło się rozwodem w 1976 r. Tina Turner oskarżała go później o poniżanie jej i złe traktowanie.

Ike, który grał na gitarze i pianinie, był szefem orkiestr i producentem płyt, uzależnił się po rozwodzie od narkotyków. W 1992 r. Ike i Tina Turnerowie znaleźli się w w "Hali Sławy" muzyków rockowych.

W odróżnieniu od takich muzyków jak Chuck Berry, Little Richard i Bo Didley, Ike'owi Turnerowi nie udało się jednak zyskać większej popularności wśród białych słuchaczy.