18-letni Armel Gnango został skazany przez sąd koronny w St. Albans na karę dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo 26-letniej Polki Magdaleny Pniewskiej, pracującej w Londynie w domu opieki. Do tragedii doszło w październiku 2007 r.

Sąd skazał go także na 12 lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa mężczyzny i 5 lat za nielegalne posiadanie broni palnej. Gnango będzie odsiadywał wyroki równolegle.

Sędzia prowadzący sprawę postanowił, że skazany będzie mógł wystąpić o warunkowe przedterminowe zwolnienie nie wcześniej niż po 20-letnim pobycie w więzieniu. Jego proces w pierwszej instancji zakończył się przed sądem Old Bailey w Londynie pod koniec maja, a ława przysięgłych uznała go za winnego.

Magdalena Pniewska zginęła przypadkowo w październiku 2007 r., trafiona kulą w czoło na parkingu w dzielnicy New Cross, gdy znalazła się w krzyżowym ogniu strzelaniny między Gnango i drugim nastolatkiem, którego tożsamości nie zdołano ustalić. Obaj załatwiali swe porachunki na tle spłaty długu.

Gnango twierdził, że to nie on jest zabójcą Polki. Badania policyjne wykazały, że kobieta nie zginęła od kuli wystrzelonej z jego pistoletu, ale według sędziego Jeremy'ego Cooka nie może go to zwalniać z odpowiedzialności.

Kobieta została trafiona kulą, gdy rozmawiała przez telefon komórkowy z siostrą w Polsce. Mimo wyroku skazującego policja ogłosiła, że nie zamyka dochodzenia w sprawie okoliczności śmierci Polki i nadal poszukuje drugiego nastolatka uczestniczącego w strzelaninie. Posłuchaj relacji londyńskiego korespondenta RMF FM Bogdana Frymorgena: