Siedem osób zginęło, a od czterech do sześciu zostało rannych w niedzielę, kiedy w przystanek autobusowy w Brownsville, w Teksasie wjechał kierowca SUVa. Sprawca został aresztowany.

Masakra miała miejsce w pobliżu schroniska dla imigrantów około godziny 8.30 rano miejscowego czasu. Brownsville znajduje się tuż przy granicy. Dyrektor schroniska Victor Maldonado, z Bishop Enrique San Pedro Ozanam Center, powiedział, że przejrzał nagrania z monitoringu po otrzymaniu telefonu o wypadku.

Kierowca SUVa zabił na miejscu siedem osób, a kilka innych ranił.

Przystanek autobusu miejskiego znajduje się po drugiej stronie ulicy od schroniska i nie jest oznaczony. Nie było ławki, a ludzie siedzieli wzdłuż krawężnika - wyjaśnił cytowany przez AP Maldonado, dodając, że większość ofiar to wenezuelscy mężczyźni.

Schronisko Ozanam jest jedynym przyjmującym imigrantów na noc w mieście Brownsville. Zajmuje się tysiącami osób zwolnionych z federalnego aresztu.

Według Maldonado w ciągu ostatnich dwóch miesięcy do schroniska trafiało od 250 do 380 imigrantów dziennie. Obiekt może pomieścić 250 osób, ale wielu przybyłych opuszcza ośrodek tego samego dnia.

w ciągu ostatnich kilku tygodni, wzrost liczby przekroczeń granicy skłonił miasto do ogłoszenia stanu wyjątkowego. Lokalne, stanowe i federalne agencje koordynowały egzekwowanie prawa i pomoc humanitarną. Schronisko oferuje migrantom transport w ciągu tygodnia. Mogą również swobodnie korzystać z transportu publicznego w mieście.

Media poinformowały, że podejrzany o spowodowanie wypadku latynoski mężczyzna otrzymał pomoc medyczną, po czym został aresztowany.