13-letni uczeń z Manchesteru został jednym z najmłodszych ojców w Wielkiej Brytanii. Matką dziecka jest jego 16-letnia koleżanka - poinformował sobotni "Daily Mirror". Młody ojciec podobno jest szczęśliwy.

Mój syn jest dojrzały jak na swój wiek i będzie lepszym ojcem niż większość mężczyzn w wieku 25 lat. Początkowo był oszołomiony tym, co się stało, był nawet lekko zaszokowany, ale teraz nie posiada się ze szczęścia - powiedział gazecie jego ojciec.

Nazwiska świeżo upieczonego taty nie wolno jednak ujawniać ze względów prawnych. Wiadomo, że z dziewczyną, która dzięki niemu została matką, chodził od pewnego czasu i że uczęszcza ona do innej szkoły.

W lutym sądzono, że dwunastoletni Alfie Patten z Eastbourne został ojcem dziecka 15-latki. Testy DNA wykazały jednak, że w rzeczywistości ojcem został inny piętnastolatek.

Wielka Brytania jest od lat europejskim liderem pod względem liczby nastolatek zachodzących w ciążę. W 2007 roku 42 918 dziewcząt zaszło w ciążę przed ukończeniem 18. roku życia. Jest to jeden z najpoważniejszych problemów społecznych na Wyspach.

We wtorek premier Gordon Brown z trybuny dorocznego zjazdu Partii Pracy zapowiedział, że nastoletni rodzice nie dostaną mieszkań socjalnych, lecz będą mieszkać w nadzorowanych domach i uczestniczyć w kursach przygotowania do rodzicielstwa pod groźbą utraty świadczeń socjalnych.